#OtwieraMY. Pub organizuje szkolenie BHP z picia alkoholu w teorii i praktyce

2021-01-18 8:11 hz
#OtwieraMY. Pijalnia Wódki i Piwa w Białymstoku otwiera lokal
Autor: pixabay #OtwieraMY. Pijalnia Wódki i Piwa w Białymstoku otwiera lokal

Pijania Wódki i Piwa w Białymstoku to kolejny lokal, który zamierza dołączyć do ogólnopolskiego protestu właścicieli restauracji, lokali gastronomicznych i hoteli pod hasłem #OtwieraMY. Pub zamierza się otworzyć pomimo obostrzeń, organizując narodowe szkolenie BHP, podczas którego zamierza uczyć, jak bezpiecznie spożywać alkohol.

#Otwieramy w Białymstoku. Pijalnia Wódki i Piwa zamierza się otworzyć

Z dnia na dzień zaostrza się sytuacja związana z zamknięciem restauracji, lokali gastronomicznych i hoteli w Polsce. Kolejni właściciele decydują się otworzyć swoje lokale pomimo obostrzeń. Gotowi są walczyć z kontrolami policji czy sanepidu oraz wejść na drogę sądową. Szczególnie że wielu przedsiębiorców zamierza zbiorowo domagać się od rządu odszkodowania za straty poniesione w wyniku pandemii, a konkretnie związanych z nią zakazów, które uniemożliwiają im prowadzenie biznesu w normalnych warunkach.

Zobacz też: #OtwieraMY w Podlaskiem. Białostoczanka otwiera lokal. Ma nietypowy pomysł

Niektórzy właściciele lokali gastronomicznych w żaden sposób nie próbują omijać przepisów i zwyczajnie przyjmują klientów, trzymając się sanitarnych wytycznych związanych z noszeniem maseczek czy zachowaniem bezpiecznych odległości. Inni uruchamiają kreatywność i dołączają do akcji #OtwieraMY w nietypowy sposób. Do drugiej grupy należą właściciele Pijalni Wódki i Piwa w Białymstoku.

Kafejeto otwarte mimo obostrzeń. Można tu normalnie wypić kawę

Góralskie veto i bunt przedsiębiorców. Nie czekają na rząd i otwierają biznesy. Zobacz komentarz Adama Federa [WIDEO]

Narodowe szkolenie BHP w Pijalni Wódki i Piwa

22 stycznia pub zamierza zorganizować wydarzenie pod hasłem "Narodowe szkolenie BHP". Czego będzie dotyczyło?

- Sytuacja w kraju jest poważna! Poważni ludzie rozmawiają na poważne tematy i podejmują poważne decyzje! Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom narodu i podejmujemy rzuconą nam rękawice! Uważamy, że alkohol szkodzi zdrowiu i jeżeli koniecznie chcecie, i musicie to należy BEZPIECZNIE konsumować go w domu - czytamy na stronie wydarzenia organizowanego przez lokal. - Żeby robić to bezpiecznie, bezwzględnie trzeba przejść odpowiednie szkolenie bądź wziąć udział w profesjonalnych warsztatach! Oficjalnie informujemy, że rozpoczynamy w Białostockiej Pijalni Wódki i Piwa cykl warsztatów i szkoleń, które pozwolą Wam zachować zdrowie, a już na pewno zdrowie psychiczne!

Oprócz szkoleń teoretycznych pijalnia planuje również zajęcia praktyczne. W ten sposób z przymrużeniem oka zamierza otworzyć lokal dla klientów pomimo obostrzeń. Ma to nastąpić w najbliższy piątek o godz. 16.