#OtwieraMY w Białymstoku. Kafejeto otwarte mimo obostrzeń. Można tu normalnie wypić kawę

2021-01-19 9:55
#OtwieraMY. Kafejeto otwarte mimo obostrzeń
Autor: pixabay #OtwieraMY. Kafejeto otwarte mimo obostrzeń

Ogólnopolska akcja #OtwieraMY zatacza coraz szersze kręgi w Białymstoku i województwie podlaskim. Od poniedziałku, 18 stycznia, otwarta jest już kawiarnia Kafejeto przy ul. Mazowieckiej. Można tu normalnie wypić kawę. Wystarczy wziąć udział w rekrutacji do Strajku Przedsiębiorców. W najbliższych dniach otwarcie lokali zapowiedzieli inni białostoccy przedsiębiorcy.

Ogólnopolska akcja przedsiębiorców otwieramy dotarła również do Białegostoku. Od poniedziałku pomimo trwających obostrzeń sanitarnych pracę wznowiła kawiarnia Kafetejo. Decyzja, jak twierdzą właściciele, była skonsultowana z prawnikami.

Powrót do szkół w Białymstoku. Frekwencja wśród uczniów wyniosła ponad 90 procent

Akcja #OtwieraMY w Białymstoku. Kafejeto przy ul. Mazowieckiej już otwarte

Kawiarnia pracuje z zachowaniem wszelkich reżimów sanitarnych, by nie narażać klientów na utratę zdrowia. W najbliższym czasie chęć powrotu do normalnej pracy zapowiedziały jeszcze siłownia i fitness klub oraz pijalnia napojów wyskokowych.

- Otwieramy się, bo nie mamy z czego utrzymać siebie i swoich pracowników - mówią właściciele lokali.

W rozmowie z Kurierem Porannym Arkadiusz Klinicki, właściciel Kafejeto w Białymstoku, tłumaczył, że nie da już dłużej rady utrzymać kawiarni i dokładać ze swojej kieszeni do pensji dwudziestu pracownikom.

- Jestem w podobnej sytuacji co większość osób z branży, straciliśmy za dużo - mówił Kurierowi. - Jednocześnie mam świadomość, że rząd nie może na mocy rozporządzenia zakazać nam prowadzenia działalności. To pokazują wyroki sądów, które uwalniają przedsiębiorców od kar.

Właściciel klubu fitness z Bydgoszczy rozważa otwarcie mimo obostrzeń

Kawa w Kafejeto w ramach Strajku Przedsiębiorców

Otwarcie kawiarni Kafejeto przy ul. Mazowieckiej ciepło przyjęli klienci. W mediach społecznościowych wielu z nich wyraziło ulgę z powodu tego, że w Białymstoku pojawiło się miejsce, gdzie można wreszcie normalnie wypić kawę. Przypomnijmy, że nikt nie miał takiej możliwości od 24 października 2020 roku, gdy rząd po raz kolejny zakazał działalności stacjonarnej lokalom gastronomicznym. 

Od poniedziałku każda wizyta w Kafejeto ma charakter służbowy. Spotkania odbywają się bowiem jako część rekrutacji do partii Strajk Przedsiębiorców - inicjatywy zaproponowanej przez aktywistę politycznego Pawła Tanajno.

Przypomnijmy, że w tym tygodniu otwarcie lokali mimo obostrzeń zapowiedziały m.in. Pijalnia Wódki i Piwa w Białymstoku czy Nocne Pieczenie Marty M

Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Fast food z obrazka to:
Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE