Ostatni dzwonek na otrzymanie 300 zł od ZUS! Wnioski trzeba złożyć do końca listopada

i

Autor: pexels.com pexels.com - zdjęcie ilustracyjne

Finanse

Ostatni dzwonek na otrzymanie 300 zł od ZUS! Wnioski trzeba złożyć do końca listopada

2023-11-27 15:39

Rodzice uczniów mogą liczyć na spore wsparcie od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W ramach programu Dobry Start jest szansa na wsparcie w wysokości nawet 300 zł! Warunek jest tylko jeden: trzeba się śpieszyć ze złożeniem wniosku do ZUS.

Spis treści:

  1. Dobry Start 300+
  2. Dobry Start. Dla kogo?
  3. Jak złożyć wniosek do programu Dobry Start?

Dobry Start 300+

W dobie rosnących kosztów życia każde wsparcie dla rodziny może być na wagę złota. A zwłaszcza świadczenie w wysokości 300 zł, które mogą otrzymać rodzice, jeśli mają dzieci uczące się w szkole. Nie każdy jednak dostanie wsparcie z programu Dobry Start 300+. 

ZUS jest zmorą każdego Polaka. Ile o nim wiesz? QUIZ

Pytanie 1 z 13
Kto jest obecnie prezesem ZUS?

Dobry Start. Dla kogo?

W ramach programu "Dobry Start" rodzice i opiekunowie dzieci mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych. Co istotne: świadczenie zostanie wypłacone bez względu na dochody rodziców. 

Kto może liczyć na pieniądze w ramach Dobry Start 300+? Prawo do wsparcia ma każde dziecko, które uczy się w szkole do ukończenia 20. Do 24. roku życia w przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Jak złożyć wniosek do programu Dobry Start? 

Wnioski do programu Dobry Start 300+ można składać drogą elektroniczną poprzez aplikację mobilną mZUS, Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia i bankowość elektroniczną. 

ZUS na wnioski o Dobry Start 300+ czeka od 1 lipca 2023 r. Co istotne, ze złożeniem odpowiednich dokumentów nie można zwlekać, bo urząd czeka na nie tylko do 30 listopada 2023 r. 

EUFORIA w bastionie TUSKA. Rozliczyć OSZUSTÓW z PiS! Dość PROPAGANDY I KOMUNY! | Komentery