Ogromne braki papieru i kartonu na rynku. Jak to wpłynie na ceny innych artykułów?

i

Autor: pexels.com Ogromne braki papieru i kartonu na rynku. Jak to wpłynie na ceny innych artykułów?

Ogromne braki papieru i kartonu na rynku. Jak to wpłynie na ceny innych artykułów?

2022-09-22 10:36

Gwałtowny wzrost cen energii odbija się na kolejnej branży polskiej gospodarki. Na rynku pomału zaczyna brakować papieru oraz kartonu, a jego producenci mówią już o możliwości czasowego wstrzymania produkcji. Jak to wpłynie na ceny innych artykułów? Czy czeka nas gwałtowna podwyżka kosztów leków i produktów spożywczych?

Ceny energii dobijają kolejną branżę

Gwałtowny wzrost cen energii to problem z którym aktualnie muszą zmierzyć się samorządy oraz polskie firmy. W związku z tym, że ceny prądu i gazu zwiększyły się nawet o 250 proc. kolejna branża w naszym kraju szykuje się na podwyżki cen produktów. Mowa tutaj o dostawcach kartonów, którzy obecnie muszą mierzyć się również ze wzrostem cen surowców oraz kosztem materiałów eksploatacyjnych.

Braki papieru i kartonu

Zarząd Grupy Akomex, czyli największego producenta opakowań kartonowych w Polsce, alarmuje na łamach Business Insidera, że "Spodziewa się opóźnień w realizacji dostaw surowców niezbędnych do produkcji opakowań". Co to może oznaczać? Wzrost kosztów produkcji to jeden scenariusz, ale jeżeli dołożymy do tego problem z energią, możliwe jest zatrzymanie produkcji u niektórych dostawców kartonu. Jest to tym bardziej realne, bo już teraz na rynku pojawiają się braki papieru i kartonu.

Czeka nas podwyżka cen leków i artykułów spożywczych?

Jak to może wpłynąć na ogólną sytuację w kraju? Z uwagi na to, że Grupa Akomex i wiele innych producentów, dostarcza opakowania kartonowe do leków i artykułów spożywczych, realny scenariusz to gwałtowna podwyżka właśnie tych produktów.

Sedno Sprawy - Minister Kowalczyk szczerze o węglu: Z zaopatrzeniem węgla może być problem

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]