Kto nie nosi, ten roznosi! Strażacy rozdają maseczki mieszkańcom [ZDJĘCIA]

2020-04-15 8:56 hz

Obowiązek noszenia maseczek ochronnych w całej Polsce wchodzi życie już w tym tygodniu. Gmina Michałowo już zawczasu rozpoczęła wyposażanie mieszkańców w niezbędne środki ochrony i dezynfekcji. We wtorek na ulice wyszli strażacy ochotnicy. Szczegóły na bialystok.eska.pl.

Obowiązek noszenia maseczek. Od kiedy?

We wtorek w Michałowie rozpoczęła się zapowiadana wcześniej akcja „Noś maseczkę! Kto nie nosi, ten roznosi!”. Władze gminy już we wtorek postanowiły zaopatrzyć mieszkańców w niezbędne środki ochrony. Samorząd dokupił 1000 maseczek, które w miejscach najbardziej uczęszczanych rozdawali strażacy ochotnicy. Przypomnijmy, że od czwartku, 16 kwietnia, obowiązek noszenia maseczek ochronnych obowiązywał będzie w całej Polsce.

Zobacz też: Koronawirus a kontrola drogowa. 10 przykazań: Prawnik radzi, czy przyjmować mandat

Michałowo: Maseczki ochronne dla mieszkańców

– Chcemy uświadamiać mieszkańców, że maseczki są potrzebne nie tylko do naszej ochrony, ale i ochrony innych przed nami - tłumaczy zastępca burmistrza Michałowa Konrad Sikora. – W naszym mieście pojawiają się ulotki i plakaty informujące o tej konieczności, a strażacy ochotnicy rozdają maseczki. Ci, którzy ich nie mają, zgubili lub utracili, dostaną nowe – – Jak na razie w naszej gminie nie odnotowano żadnego przypadku zakażenia koronawirusem i chcemy, żeby tak pozostało. A to co możemy zrobić? To głownie działania profilaktyczne. I to robimy.

COŚ DOBREGO #004
Posłuchaj, czy maseczki chronią przed koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Tuż przed świętami samorząd Michałowa przygotował 2000 świątecznych pakietów ochronnych, które trafiły do wszystkich gospodarstw domowych w gminie. Znalazło się w nich:

  • 5000 maseczek,
  • 2000 płynów do dezynfekcji rąk
  • 3000 rękawiczek.

Strażacy, oprócz rozdawania maseczek mieszkańcom, informują o konieczności ich noszenia od 16 kwietnia.

Obowiązek noszenia maseczek. Jak zrobić samemu maseczkę ochronną na twarz?

Czy osoby, które nie mają maseczki, są skazane na siedzenie w domu? Niekoniecznie. Maseczkę ochronną na twarz można zrobić samemu, w domu, prostym sposobem. Wykonasz ją samodzielnie nawet w 30 sekund!

Jak zrobić samemu maseczkę ochronną na twarz? Banalną instrukcję krok po kroku znajdziesz w naszym artykule: Jak samemu zrobić maseczkę ochronną na twarz? Instrukcja krok po kroku [WIDEO]. Skorzystasz ze zdjęć i wideo, które pomogą Ci wykonać maseczkę w prosty i szybko sposób. Dowiesz się także, czego dokładnie potrzebujesz, by to zrobić. A zapewniamy, że nie jest tego ani dużo, ani drogo to nie kosztuje.