Nowy żłobek na Bagnówce w Białymstoku już otwarty [ZDJĘCIA]

2021-01-27 13:42 hz
Nowy żłobek na Wygodzie w Białymstoku [ZDJĘCIA]
Autor: UM Białystok Obiekt na osiedlu Wygoda w Białymstoku przy ulicy I. Mościckiego 2J przyjmie pod opiekę 144 dzieci.

Sześć oddziałów i 144 miejsca – nowy żłobek na Bagnówce od dziś (27 stycznia) jest już otwarty. To dziewiąta już miejska placówka, która obejmuje opieką najmłodszych białostoczan.

Maluchy w wieku od 20 tygodni do 3 lat korzystają już z opieki w nowym, miejskim żłobku.  Placówka powstała przy ulicy I. Mościckiego na Bagnówce w Białymstoku. 

Na powierzchni około 2000 m2 są wydzielone strefy:

  • wejściowa,
  • sale dla dzieci,
  • administracyjna i socjalna,
  • kuchnia z zapleczem i magazynami,
  • techniczna.

Powstaje również plac zabaw, ogrodzenie i oświetlenie oraz parking na 11 miejsc. Budynek jest podpiwniczony, z dwiema nadziemnymi kondygnacjami. Zespoły pomieszczeń przeznaczone są dla dzieci różnych grup wiekowych.

Budynek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Są tu bezprogowe drzwi, na każdym piętrze wydzielono toaletę ogólnodostępną przystosowaną dla osób niepełnosprawnych. Została również zainstalowana winda.

Inwestycja kosztowała prawie 9,5 mln zł, z czego 3,8 mln zł pochodziło z programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+” 2020.

W Białymstoku działa obecnie dziewięć miejskich żłobków, w tym nowa, otwarta na Wygodzie, Filia Żłobka Miejskiego nr 3. Oferują w sumie 1265 miejsc

Żłobki w Bydgoszczy otwarte