Tak nasz dworzec dostał drugie życie. Zobacz świetne zdjecia z lotu ptaka

2020-01-14 9:50

Ekipa droniq.pl, przeglądając archiwum, trafiła na archiwalne zdjęcia z przelotu nad białostockimi dworcami PKP i PKS. Ten drugi w kwietniu 2017 roku przeobrażał się w nowy obiekt.

- Podczas naszych lotów na terenie dworca był jeden wielki plac budowy - czytamy na stronie firmy Droniq.pl. - Aktualnie na tym samym terenie znajduje się nowoczesny dworzec PKS NOVA gdzie stworzono pierwszą w Białymstoku zatokę postojową Kiss and ride. Aktualne zdjęcia możecie zobaczyć na samym dole wpisu. Zaraz za wybudowanym dworcem powstał Park Handlowy przy Dworcu gdzie znajdują się m.in. sklepy Kaufland, Pepco, McFit, Rossmann, CCC.

Hipnotyzujący widok! Kibice odpalili setki rac. Miasto zapłonęło na czerwono

Pierwsza budowa dworca PKS w Białymstoku ruszyła w roku 1975. Miał być połączony z pobliskim dworcem PKS, a obok niego miał stanąć 12-piętrowy biurowiec. Plany nie doszły do skutku. Dworzec był mniejszy niż pierwotnie zakładał inwestor. Nie połączono go także z obiektem PKP. Gotowy budynek oddano do użytku 26 lipca 1986 roku.

Drugie życie białostocki dworzec PKS otrzymał kilka lat temu. W 2016 roku władze ogłosiły przetarg na budowę nowego obiektu. Po wyłonieniu wykonawcy zdecydowano o wyburzeniu monumentu PRL i stworzeniu nowego dworca. Budowa przebiegła sprawnie i zamiast 10 lat zajęła niecały rok. Nowy dworzec PKS zaprezentowano 11 grudnia 2017 roku.

Nowy dworzec PKS w Białymstoku. Zdjęcia z lotu ptaka

W Białymstoku dworce PKS i PKP znajdują się praktycznie obok siebie - czytamy dalej we wpisie. - Na zdjęciach odnaleźliśmy również zdjęcie dworca PKP, które dodatkowo obrobiliśmy tak aby przypominało makietę. Zdjęcie typu tilt-shift wyszło całkiem przyzwoicie.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE