Poznajecie? To mały Bartosz Bielenia! Jako 7-latek zagrał Małego Księcia

2020-01-14 9:07
Młody Bartosz Bielenia z Bożego Ciała
Autor: Mat. prasowe Kino Świat / Piotr Sawicki - Teatr Dramatyczy

Polska produkcja "Boże Ciało" została nominowana do Oscara w kategorii "najlepszy film międzynarodowy". Główną rolę gra w niej białostocki aktor, Bartosz Bielenia. Aktor w 1999 roku zadebiutował na deskach Teatru Dramatycznego.

Poznajcie tego chłopca? To siedmioletni Bartosz Bielenia jako Mały Książę 🙂 - czytamy na stronie Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. - Aktor zadebiutował na naszej scenie w 1999 roku. Jesteśmy dumni i serdecznie gratulujemy twórcom filmu "Boże Ciało / Corpus Christi" nominacji do Oscara.

"Słowiański przykuc" Bartosza Bieleni robi furorę. To zdjęcie to HIT internetu!

Film w reżyserii Jana Komasy „Boże ciało”, w którym główną rolę zagrał Bartosz Bielenia, otrzymał nominację do Oscara 2020 w kategorii "Najlepszy film międzynarodowy". To kolejny taki sukces po „Idzie” i „Zimnej wojnie”. Bartosz Bielenia nie krył radości, publikując na Facebooku post, gdzie kilkukrotnie powielił informację o nominacji.

Boże Ciało nominowane do Oscara 2020. Kim jest Bartosz Bielenia?

„Boże ciało” opowiada historię 20-letniego chłopaka, który będąc w poprawczaku marzy o tym, by zostać księdzem. Zostając skierowanym do pracy w zakładzie stolarskim mieszczącym się w małym mieście, trafia do miejscowego kościoła. Tam omyłkowo uznają go za nowego księdza. 20-latek wykorzystuje to i udaje duchownego, przyjmując nietypowe metody działania.

Adam Kraśko vs Kruszwil na Fame MMA? Rolnik wyzwał youtubera na walkę w klatce

Bartosz Bielenia to aktor urodzony w 1992 roku w Białymstoku. Zadebiutował na deskach Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki już w wieku 7 lat jako tytułowy bohater w spektaklu "Mały Książę". Od 2013 grał w Teatrze Bagatela w Krakowie, gdzie zadebiutował rolą Hipolita w Idiocie Dostojewskiego. W latach 2014–2017 występował w Starym Teatrze w Krakowie. Od 2018 występuje w Nowym Teatrze w Warszawie

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE