TOP 10 techników w podlaskim. Ktoś w końcu zdeklasował Elektryka?

2020-01-12 9:35

Jak w rankingu Perspektywy 2020 wypadły technika z Białegostoku i województwa podlaskiego? Sprawdźcie, w których 10 szkołach uczniowie osiągają najlepsze wyniki w nauce. Czy zmieniło się coś na podium od ostatniego roku?

Przyjrzeliśmy się najnowszemu rankingowi Perspketyw i wyłoniliśmy 10 najlepszych techników w województwie podlaskim. Czy różni się on mocno od poprzedniego? Kapituła konkursowa oceniała szkoły wg 4 kryteriów punktacji oraz zgodnie z odpowiednim podziałem procentowym: Sukcesy w olimpiadach 20%, Matura z przedmiotów obowiązkowych 20%, Matura z przedmiotów dodatkowych 30%, Egzamin zawodowy 30%. Ranking Techników uwzględnił szkoły dla młodzieży (bez szkół specjalnych i szkół dla dorosłych), w których minimum 12 maturzystów zdawało maturę w maju 2019 roku na arkuszach standardowych. Do egzaminu dojrzałości przystępowali po raz pierwszy do egzaminu, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych nie mogły być niższe niż 0,75 średniej krajowej w technikach. W rankingu wzięto także pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, egzaminy językowe na poziomie dwujęzycznym, a także wyniki wszystkich egzaminów zawodowych. Główne wskaźniki rankingowe zostały unormowane do 100, gdzie 100 otrzymała szkoła najlepsza w danym kryterium. 

Pełny ranking znajdziesz tutaj: http://technika.perspektywy.pl/

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE