Koronawirus w sanepidzie w Białymstoku. 10 pracowników zakażonych Sars-CoV-2

2020-10-27 10:45
Koronawirus w sanepidzie w Białymstoku
Autor: pixabay Koronawirus w sanepidzie w Białymstoku / Zdj. ilustracyjne

Koronawirus dotarł do stacji sanitarno-epidemiologicznej w Białymstoku. Zakażonych jest 10 pracowników placówki oraz 1 osoba, która miała kontakt z jednym z nich. Część personelu pracuje zdalnie.

Strajk Kobiet w Białymstoku

Koronawirus w sanepidzie w Białymstoku. Zakażonych 10 pracowników

Koronawirus Sars-CoV-2 wywołujący chorobę COVID-19 dotarł do białostockiego sanepidu. Zakażenie nim potwierdzono u 10 osób z personelu placówki, a także 1 osoby, która miała z nimi kontakt. Urszula Połowianiuk, zastępczyni państwowego powiatowego inspektora sanitarnego w Białymstoku, w rozmowie z "Kurierem Porannym" przyznała, że taki stan może wpłynąć na wolniejszą pracę placówki.

Zobacz też: 17-latek kupił w aptece leki przeciwbólowe. Grozi mu nawet 8 lat więzienia

- W tej chwili robimy testy przesiewowe wśród wszystkich pracowników, żeby jak najszybciej wykluczyć osoby dodatnie - powiedziała w rozmowie z gazetą.

Część zakażonego personelu pracuje zdalnie. Połowianiuk zaznacza, że koronawirus w sanepidzie nie powinien wpłynąć na efektywność działań placówki, ale z pewnością zmniejszy tempo jej pracy. 

W poniedziałek do pomocy w białostockim sanepidzie skierowano 4 osoby z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. To jednak za mało, by usprawnić pracę stacji.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE