Opera uszyła i przekazała kilkadziesiąt kombinezonów Stacji Pogotowia Ratunkowego

2020-05-05 10:36 Paweł Jakubowski
Opera Podlaska uszyła i przekazała kilkadziesiąt kombinezonów Stacji Pogotowia Ratunkowego
Autor: SP ZOZ WSPR w Białymstoku Opera Podlaska uszyła i przekazała kilkadziesiąt kombinezonów Stacji Pogotowia Ratunkowego

Opera najpierw pomagała pracownikom służby zdrowia szyjąc maseczki, ale postanowiła wykorzystać swój potencjał krawiecki i zdecydowała się na "produkcję" kombinezonów. 60 sztuk już trafiło do pogotowia.

Opera i Filharmonia Podlaska przekazała pierwszą partię kombinezonów ochronnych lekarzom i ratownikom medycznym. To środki ochrony, które zostały uszyte przez krawcowe tej instytucji. Partia 60 kombinezonów została przekazana Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku.

Zobacz też: Czy z powodu koronawirusa wzrosła liczba zgonów? Zaskakujące dane dla Polski!

- Nie możemy teraz grać dla Państwa, ale możemy wyciągać pomocną dłoń i z całego serca cieszę się, że możemy być potrzebni - powiedziała dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku Ewa Iżykowska- Lipińska
Kombinezony od Opery
COŚ DOBREGO #016

Wkrótce następne partie kombinezonów trafią z pracowni krawieckiej opery do najbardziej potrzebujących jednostek. Placówka ma jeszcze zapas maseczek - te również powędrują do pracowników służby zdrowia.

Opera liczy, że w przyszłości, gdy na deski powrócą spektakle muzyczne, otrzyma wsparcie od mieszkańców.

- Namawiamy tych wszystkich, którzy otrzymali od nas środki ochrony, aby poczuli się w obowiązku wspierania naszej instytucji w przyszłości, na przykład poprzez wizytę na naszych spektaklach - dodała dyrektor Opery Ewa Iżykowska- Lipińska.