Politechnika Białostocka wprowadza kolejne zmiany. Ważny komunikat rektora uczelni

2020-03-25 13:03 hz / inf. prasowa
Politechnika Białostocka zamknęła akademiki. Ważny komunikat rektora uczelni
Autor: Henryk Borawski Politechnika Białostocka zamknęła akademiki. Ważny komunikat rektora uczelni

Koronawirus na Podlasiu: Rektor Politechniki Białostockiej prof. dr hab. inż. Lech Dzienis wydał ważny komunikat związany z rządowym zaostrzeniem przepisów w czasie stanu epidemii. Zarządzenie Nr 1099 weszło w życie 24 marca 2020 roku i jest aktualizacją Zarządzenia Nr 1089 z 13 marca.

Odwołane imprezy i zajęcia. Politechnika Białostocka i rektor prof. dr hab. inż. Lech Dzienis wydali ważny komunikat dotyczący aktualnej organizacji zajęć na uczelni, a także wszelkich wydarzeń związanych z życiem PB. Poniżej na ESKA.PL Białystok publikujemy pełną treść tego komunikatu.

Koronawirus w Podlaskiem: Politechnika Białostocka opublikowała ważny komunikat rektora Dzienisa

Na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia w Polsce stanu epidemii, a także rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 23 marca br. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauk w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 rektor Politechniki Białostockiej zarządził m.in.:

  • przesunięcie na późniejsze terminy lub odwołanie wszystkich imprez zaplanowanych w pierwszej połowie 2020 roku na terenie Politechniki Białostockiej,
  • wstrzymanie do odwołania wyjazdów służbowych pracowników, doktorantów i studentów uczelni, przyjazdów do uczelni gości zagranicznych,
  • wstrzymanie zakwaterowania nowych osób w Domach Studenta i Hotelu Asystenta, a także wprowadzenie zakazu odwiedzin w tych obiektach przez gości zewnętrznych. Ponadto mieszkańcy Domów Studenta lub Hotelu Asystenta powinni udać się do domów lub innych miejsce stałego zamieszkania na okres zawieszenia zajęć dydaktycznych na uczelni [obecnie jest to termin do 10 kwietnia],
  • zapewnienie przez kierowników pionów oraz kierowników jednostek organizacyjnych obecności takiej liczby pracowników pełniących dyżur w miejscu pracy, która jest niezbędna do zachowania ciągłości funkcjonowania uczelni. Pozostałym pracownikom Politechniki Białostockiej kierownicy powinni zlecić, przez czas oznaczony, pracę zdalną. Wszyscy pracownicy, w celu ograniczenia do minimum kontaktów bezpośrednich, powinni korzystać z korespondencji mailowej i kontaktów telefonicznych,
  • zamknięcie do odwołania Biblioteki PB dla czytelników.
Tak wygląda przymusowa kwarantanna

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Koronawirus w Podlaskiem. Co robić w przypadku zakażenia lub kontaktu z zakażonym?

W przypadku powzięcia podejrzenia zakażenia lub kontaktu z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem, członkowie wspólnoty Uczelni powinni bezwzględnie zastosować się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia, w szczególności bezzwłocznie telefonicznie zgłosić się do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku pod numerem telefonu 698 145 904, do oddziału zakaźnego pod numerem telefonu 85 740 95 73 (dorośli) lub 85 745 06 97 (dzieci) albo na infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia pod numerem telefonu 800 190 590.

Rektor nałożył też na pracowników, doktorantów i studentów Politechniki Białostockiej obowiązek powiadomienia o odbywaniu przez nich kwarantanny. Powiadomienia takie należy przesłać na adres: powiadomienia@pb.edu.pl.

Wszystkich członków wspólnoty akademickiej PB rektor zobowiązuje do bieżącego zapoznawania się i stosowania zaleceń zawartych w komunikatach i wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz śledzenia informacji zamieszczanych na stronie internetowej uczelni, dotyczących zagrożenia wystąpienia COVID-19.

Pełna treść zarządzenia rektora dostępna jest też pod tym adresem.