Jakie sklepy są dzisiaj otwarte 15 sierpnia? Gdzie zrobisz zakupy w Białymstoku?

2022-08-15 8:30
Jakie sklepy będą otwarte 15 sierpnia? Gdzie zrobisz zakupy w Białymstoku?
Autor: pixabay.com

W poniedziałek 15 sierpnia obchodzone będzie święto państwowe i kościelne. Zgodnie z polskim prawem jest to dzień wolny od pracy. Jakie sklepy będą zatem otwarte 15 sierpnia? Gdzie będziecie mogli zrobić zakupy?

15 sierpnia – co to za święto?

15 sierpnia to dzień, w którym obchodzone są dwa święta – kościelna uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz państwowe święto Wojska Polskiego.

15 sierpnia – dzień wolny od pracy

Zarówno Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jak i Dzień Wojska Polskiego wypadają tego samego dnia, w poniedziałek 15 sierpnia 2022. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy.

15 sierpnia – czy sklepy otwarte?

W 2022 roku 15 sierpnia wypada w poniedziałek. Tego dnia zdecydowana większość Polaków nie pójdzie do pracy. Tego dnia zamknięte będą również w większości urzędy i biura. Zgodnie z obowiązującymi przepisami zakazany będzie również handel w sklepach. Trzeba wiedzieć jednak, że zasady dotyczące handlu w święta przewidują jednak pewne wyjątki.

Duże sieci handlowe, przykładowo: Biedronka, Lidl, Kaufland, Dino, Carrefour, Auchan będą tego dnia zamknięte. 15 sierpnia musicie skierować się do mniejszych sklepów osiedlowych.

Białystok. Jakie sklepy są otwarte 15 sierpnia?

Zakupy 15 sierpnia zrobimy w sklepach osiedlowych, w których za ladą stanie ich właściciel. Oczywiście nie w każdym, bo jest to zależne od woli właściciela sklepu. 15 sierpnia otwarte będą małe sklepy franczyzowe typu Żabka. Na zakupy możecie się również wybrać na stacje benzynowe.

Upamiętnienie 85. rocznicy ludobójstwa Polaków w ZSRR w latach 1937-1938
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE