Przy Słonecznej

Autor: Paweł Jakubowski

Cztery gole w Białymstoku. Jagiellonia zrobiła tylko mały krok do trofeum

2024-04-26 22:46

W meczu 30. kolejki Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zremisowała u siebie z Pogonią Szczecin 2:2. Gole dla Dumy Podlasia strzelali Afimico Pululu i Jesus Imaz.

Jaga uderzyła od początku i gdyby była skuteczniejsza prowadziłaby już w pierwszych minutach spotkania.

A na prowadzenie wyszła Pogoń w 15 min. Kamil Grosicki wykorzystał piłkę z kontry i pokonał Alomerovica.

W 24 min był już remis. Nene i Afimico Pululu koncertowo rozegrali piłkę w polu karnym, a ten drugi wpakował ją do siatki.

Tuż przed przerwą,  w 45 min. meczu Wdowik posłała idealną piłke do Imaza, który głową z kilku metrów podwyższył na 2:1

Druga Połowa

Jagiellonia szukała kolejnego gola, a "Portowcy" dążyli do remisu i ta sztuka udał się gościom 59 min. Piłka w polu karnym Jagi szukała właściciela, aż dopadł do niej Leo Borges i doprowadził do remisu

Jagiellonia miała kilka okazji do wyjścia na prowadzenie, ale nie była skuteczna.

Nene przymierzał się do potężnej bomby w polu karnym, ale został zablokowany. Później niecelnie uderzali Imaz i Michal Sacek.

W ostatniej akcji meczu w doliczonym czasie gry Dominik Marczuk w dobrej sytuacji  strzelił obok bramki

Tylko remis

Jagiellonia musi zadowolić się remisem, który daje jej już 5 punktów przewagi na drugim Śląskiem Wrocław i trzecim - Lechem Poznań.

Rozmowa prof. Dudka z prof. Chmajem o Pegasusie i polityce zagranicznej | Dudek o Polityce