Jagiellonia Białystok. Olbrzymie wzmocnienia żółto-czerwonych!

i

Autor: Biuro Prasowe Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok. Olbrzymie wzmocnienia żółto-czerwonych!

Jagiellonia Białystok. Olbrzymie wzmocnienia żółto-czerwonych!

2022-06-23 15:37

Jagiellonia Białystok rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu Ekstraklasy i już na samym początku zgrupowania klub będzie miał do ogłoszenia swoim kibicom znakomitą wiadomość. Marc Gual wraca do Jagiellonii i będzie reprezentował żółto-czerwone barwy w sezonie 2022/23. Ponadto umową z Jagą przedłużył Jesus Imaz.

Marc Gual był najjaśniejszą postacią Jagiellonii Białystok wiosną 2022 roku. Hiszpan udanie zastąpił kontuzjowanego Jesusa Imaza i wielokrotnie pokazał, że jak na warunki Ekstraklasy jest piłkarze wybitnym. Gual grał w Jadze dzięki temu, że z powodu wojny w Ukrainie przerwane zostały rozgrywki ligowe, a piłkarze mogli wiązać się czasowo z innymi klubami.

ZOBACZ TEŻ: Jagiellonia Białystok. Stolarczyk o obozie w Opalenicy: będziemy trenować intensywnie!

Hiszpan wspólnie z Diego Santosem Cariocą po zakończeniu sezonu opuścili Białystok, ale według informacji sport.pl Gual ponownie będzie reprezentował barwy Jagiellonii Białystok. Wszystko z powodu decyzji FIFA, która we wtorek piłkarze z klubów rosyjskich i ukraińskich mogą zawiesić swoje kontrakty na sezon 2022/23.

Z uwagi na to dyrektor sportowy Jagi Łukasz Masłowski skontaktował się z hiszpańskim zawodnikiem w celu namówieni go do gry w Białymstoku. Według informacji portalu udało się to i jeszcze w czwartek Gual zjawi się w Polsce, aby przejść testy medyczne. Po nich podpisze kontrakt do końca sezonu 2022/23 i uda się na zgrupowanie Jagiellonii Białystok w Opalenicy.

Gual wspólnie z Jesusem Imazem mogą w Jadze stworzyć duet marzeń. Informację o przedłużeniu umowy z Hiszpanem klub z Białegostoku ogłosił w czwartek 23 czerwca po południu. Imaz związał się z Jagiellonią Białystok kontraktem końca czerwca 2025 roku.

Źródło: sport.pl

Tomaszewski zdecydowanie o Rybusie: W kadrze nie ma dla ciebie miejsca!