Jagiellonia Białystok. Wielkie kluby obserwują największy talent

i

Autor: Biuro Prasowe Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok. Wielkie kluby obserwują największy talent

Jagiellonia Białystok. Największy talent obserwowany przez wielkie kluby

2022-05-13 10:35

Jagiellonia Białystok już w piątek (13 maja) rozegra ważny ligowy mecz z Legią Warszawa. Na trybunach szykuje się prawdziwe piłkarskie święto, ale na stadion przy Słonecznej z pewnością zawitają skauci z najlepszych zachodnich lig. Na celowniku maja największy talent żółto-czerwonych.

Jagiellonia Białystok w piątek (13 maja) o 20:30 na stadionie przy ulicy Słonecznej zmierzy się ze swoim odwiecznym rywalem Legią Warszawa. Stołeczny klub ma już zapewnione utrzymanie w Ekstraklasie, ale żółto-czerwoni nadal nie są pewni ligowego bytu. A dobry wynik w starci z wojskowymi przypieczętowałby utrzymanie i trochę poprawił kibicom nastroje w tym beznadziejnym sezonie.

CZYTAJ TAKŻE: Jagiellonia Białystok. Co dalej z Imazem? Pertkiewicz: zaoferowaliśmy rekordowy kontrakt

Na trybunach przy Słonecznej na pewno pojawi się sporo wysłanników z zagranicznych lig, którzy przyjadą obserwować piłkarzy Legii, ale również najciekawszych zawodników Jagi. Do tego grona na pewno zaliczają się Jesus Imaz, Bogdan Tiru, Karol Struski i Miłosz Matysik.

Szczególnie ostatnia dwójka jest bacznie obserwowana przez zagranicznych skautów. 18-letni obrońca Jagiellonii od początku roku regularnie gra w zespole Piotra Nowaka i ze względu na swój wiek oraz dobrą postawę, zwrócił uwagę zachodnich klubów. Jakiś czas temu informowaliśmy, że do Białegostoku już zaczęły napływać oferty za Matysika, a prezes Wojciech Pertkiewicz powiedział w rozmowie z Interią, że Jaga może za niego zarobić od 2 do 3 milionów euro.

CZYTAJ TAKŻE: Rolnicy. Podlasie. Andrzej z Plutycz ma wielki problem. Zwrócił się o pomoc do swoich fanów [WIDEO]

Sebastian Staszewski z Interii poinformował ostatnio, że Matysikiem interesują się kluby z najlepszych europejskich lig. Mowa tu o Bundeslidze, Serie A, Ligue 1, a nawet Premier League! Można zatem przewidywać, że piątkowy mecz przy Słonecznej może być ostatnim 18-latka przed białostocką publicznością. CZYTAJ TAKŻE: Rolnicy. Podlasie. Andrzej z Plutycz znowu podpadł. Komu tym razem?

EUROWIZJA - Krystian Ochman po awansie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE