Jagiellonia Miedź

Autor: Fot: Jagiellonia Białystok

Jagiellonia Białystok nadal bez zwycięstwa na wyjeździe

2023-03-05 16:13

Jagiellonia Białystok w meczu 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy zremisowała w wyjazdowym meczu z Miedzią Legnica 1:1. Obie bramki padły w pierwszej połowie meczu.

Do składu Jagi powrócili m.in. Bartłomiej Wdowik, Marc Gual, Bojan Nastic i Mateusz Skrzypczak. Od pierwszych minut zagrał pozyskany niedawno Michal Sacek.

Jagiellonia zaatakowała od pierwszy minut, ale była nieskuteczna. "Żółto-Czerwoni" dopięli swego w 23. minucie kiedy to ładnym strzałem z dystansu popisał się Nene.

6 minut później był już remis. Mijušković strzelił głową pod dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W drugiej połowie Miedź miała kilka okazji do zdobycia gola, ale po raz kolejny doskonałą formę pokazał bramkarz Jagi Zlatan Alomerović, który jeszcze w końcówce spotkanie wygrał pojedynek sam na sam  z Angelo Henriquezem.

Jaga odpowiedziała strzałami z dystansu, które jednak mijały bramkę gospodarzy.

Jagiellonia przywiozła z Legnicy punkt. To był już 10. remis białostoczan w tym sezonie.