Jagiellonia Białystok. Kto nowym trenerem? Znamy nazwiska trzech kandydatów

i

Autor: Biuro Prasowe Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok. Kto nowym trenerem? Znamy nazwiska trzech kandydatów

Jagiellonia Białystok. Kto nowym trenerem? Znamy nazwiska trzech kandydatów

2022-05-31 10:13

Jagiellonia Białystok po zapewnieniu sobie utrzymania w Ekstraklasie rozpoczęła budowę drużyny na kolejny sezon. Wiadomo już, że swojej posady nie utrzyma Piotr Nowak. Kto będzie trenerem żółto-czerwonych? Znamy nazwiska trzech kandydatów.

Jagiellonia Białystok zdołała utrzymać się w Ekstraklasie, na koniec sezonu zajęła 12. miejsce, ale styl w jakim to zrobiła nie podoba się prezesowi Wojciechowi Pertkiewiczowi oraz dyrektorowi sportowemu Łukaszowi Masłowskiemu. Dlatego według informacji Macieja Wąsowskiego z portalu weszlo.com Piotr Nowak nie będzie trenerem Jagiellonii w kolejnym sezonie.

CZYTAJ TAKŻE: Jagiellonia Białystok. Były szkoleniowiec Lecha zostanie nowym trenerem żółto-czerwonych?

Jagiellonia Białystok. Kto trenerem?

Kto zatem będzie nowym trenerem Jagiellonii Białystok? Według Wąsowskiego na liście kandydatów są trzy nazwiska. Największe szanse na otrzymanie pracy w stolicy Podlasia ma Ivan Djurdjevic, który przed laty pracował w Lechu Poznań, a ostatnio prowadził Chrobrego Głogów. Trenerowi mało zabrakło do awansu na najwyższy poziom rozgrywkowy, bo odpadł dopiero w finale barażów. Serb już wcześniej zapowiedział odejście z klubu po sezonie.

CZYTAJ TAKŻE: Jagiellonia Białystok. Najlepszy zawodnik podjął decyzję w sprawie swojej przyszłości

Oprócz niego na liście prezesa i dyrektora sportowego Jagiellonii Białystok są Marcin Brosz i Michal Gašparík. Pierwszy już przed rokiem brany był pod uwagę w kontekście pracy w Białymstoku, ale ostatecznie przegrał rywalizację z Ireneuszem Mamrotem. Ten drugi jest natomiast doskonale znany kibicom Ekstraklasy, bo wcześniej występował w Górniku Zabrze. Obecnie jest trenerem Spartaka Trnawa.

Szokujące zachowanie emeryta. Szalał ze sprejem w centrum miasta