Ile wiesz o obradach Okrągłego Stołu? Sprawdź nasz QUIZ o historii Polski

i

Autor: Wikimedia commons Okrągły stół wykorzystany podczas obrad w 1989 roku

Historia

Ile wiesz o obradach Okrągłego Stołu? Sprawdź się w QUIZIE o historii Polski

2023-09-25 15:03

Obrady Okrągłego Stołu to jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. To właśnie od tego spotkania w ówczesnym Pałacu Namiestnikowskim rozpoczęły się zmiany ustrojowe w PRL. Jak dużo pamiętasz o tym wydarzeniu? Sprawdź się naszym specjalnym quizie.

Tempo zmian u schyłku PRL-u zaskoczył nie tylko rządzących w latach 80. komunistów, ale również demokratyczną opozycję. To właśnie od obrad Okrągłego Stołu rozpoczęło się zmierzanie ustroju naszego państwa w kierunku demokracji.

CZYTAJ TAKŻE: Ile wiesz o wyborach czerwcowych z 1989 r.? QUIZ dla prawdziwego fana historii Polski

Obrady Okrągłego Stołu 1989

Zdjęcia z obrad Okrągłego Stołu w 1989 roku do dzisiaj są jednymi z najpopularniejszych kadrów wykorzystywanych w polskich telewizjach, a sam stół zaś został zachowany i aktualnie w nienaruszonym stanie stoi w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Jak dużo pamiętasz szczegółów z obrad Okrągłego Stołu?

Obrady Okrągłego Stołu w Polsce. Ile szczegółów znasz? QUIZ

W poniższym quizie znajdziecie pytania o najważniejsze szczegóły dotyczące obrad Okrągłego Stołu w 1989 roku. Czy brał w nich udział Lech Wałęsa? Kto przewodniczył obradom? W jakich miesiącach się odbyły? Znasz odpowiedzi na te pytania? Sprawdź się w poniższym quizie, czy wiesz wszystko.

Ile wiesz o obradach Okrągłego Stołu? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
Kiedy dokładnie odbyły się obrady Okrągłego Stołu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE