Ferie zimowe 2023 w Białymstoku. Co robić w mieście? Lista najciekawszych atrakcji

i

Autor: Stanislaw Bielski/REPORTER Podczas ferii zimowych 2023 w Białymstoku będzie się dużo działo. Na zdjęciu dziecko bawiące się na śniegu

Ferie zimowe 2023 w Białymstoku. Co robić w mieście? Lista najciekawszych atrakcji

2023-01-26 15:26

Ferie zimowe w województwie już niedługo! Co będzie można robić w tym czasie w Białymstoku? Ferie z kulturą, trening z wojskiem, Ferie z WOT i wiele innych atrakcji czeka na uczniów w drugiej połowie stycznia. W poniższym artykule publikujemy listę najciekawszych wydarzeń zaplanowanych w Białymstoku.

Ferie zimowe 2023. Kiedy rozpoczynają się w Białymstoku?

W 2023 roku uczniowie i nauczyciele z województwa podlaskiego rozpoczną ferie zimowe 23 stycznia i zakończą je 5 lutego. Okazuje się, że wszystkie dzieci, które zostaną w tym czasie w Białymstoku wcale nie muszą się nudzić. Na jakie atrakcje w regionie i Białymstoku warto zwrócić uwagę? Listę wybranych przez nas najciekawszych propozycji znajdziecie poniżej.

Ferie zimowe z WOT

Wojska Obrony Terytorialnej zachęcają do wzięcia udziału w podstawowym przeszkoleniu wojskowym. Program „Ferie z WOT” przeznaczony jest dla pełnoletnich uczniów szkół średnich, studentów oraz nauczycieli. Ma być intensywnie, ale atrakcyjnie.

Każdy z przybyłych do jednostki zostanie umundurowany i wyposażony we wszelki sprzęt. Uczestnicy "Ferii z WOT" na Podlasiu zostaną zakwaterowani w koszarach wojskowych. W programie zaplanowana jest przede wszystkim:

 • wojskowa taktyka,
 • elementy zimowego survivalu,
 • zasady udzielania pierwszej pomocy,
 • orientacji w terenie,
 • topografii,
 • strzelanie.

Na Podlasiu szkolenie rusza 23 stycznia.

Ferie z Wojskiem Polskim. „Trenuj z wojskiem”

Już 21 stycznia 2023 r. ponownie będzie można potrenować wraz z 18. Białostockim Pułkiem Rozpoznawczym w ramach kolejnej edycji akcji "Trenuj z wojskiem" w ferie zimowe 2023. Będzie można nauczyć się podstaw używania broni, a także walki wręcz. Jeśli masz od 15 do 65 lat i posiadasz wyłącznie obywatelstwo polskie zgłoś się do wybranej przez siebie jednostki poprzez e-mail, telefon, media społecznościowe lub osobiście. Wystarczy, że podasz swoje imię, nazwisko, wiek oraz kontakt. Nieletni będą mogli uczestniczyć tylko za pisemną zgodą rodzica bądź opiekuna.

Podlaskie Ferie z Kulturą

„Podlaskie Ferie z Kulturą” to niezwykle ciekawy projekt półkolonii, przygotowany przez Operę i Filharmonię Podlaską, Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej, Książnicę Podlaską, Muzeum Podlaskie i Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie. Natomiast koordynatorem całego przedsięwzięcia jest Podlaski Instytut Kultury (PIK). Projekt współfinansuje Marszałek Województwa Podlaskiego.

Półkolonie będą się odbywać w Spodkach Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku przy ul. św. Rocha 14. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat z województwa podlaskiego. Organizator zapewnia, że „Podlaskie Ferie z Kulturą”, to:

 • opieka wykwalifikowanej kadry wychowawców/opiekunów w godzinach 8.00 – 16.00,
 • zbiórka dzieci w godzinach 7.30 – 8.00, odbiór w godzinach 15.30 – 16.00,
 • transport do miejsc, które planujemy odwiedzić,
 • wyżywienie: obiad i podwieczorek,
 • ubezpieczenie,
 • materiały na warsztaty,
 • przyjazna i wesoła atmosfera oraz mnóstwo atrakcji.

Ferie zimowe z Białostockim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji

Bardzo dużo ciekawych atrakcji na ferie zimowe 2023 przygotował Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Najmocniej kuszą półzimowisko oraz zimowe nauki pływania.

W programie półkolonii przewidziano:

 • codzienne zajęcia na basenie,
 • wyjście na kręgielnię oraz do kina,
 • zajęcia edukacyjne w Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB,
 • zabawy w Centrum Zabaw Fikoland,
 • wizyta iluzjonisty.

BOSiR przygotował dwa terminy półzimowiska:

 1. turnus w terminie 23-27 stycznia 2023 r.,
 2. turnus w terminie 30 stycznia-3 lutego 2023 r.

Zajęcia adresowane są dla dzieci w wieku 7-13 lat. Koszt półzimowiska to 650 zł od osoby za turnus. W cenie z posiłkami. Według naszych informacji są jeszcze ostatnie miejsca na obydwa turnusy. Zapisy przyjmowane są pod numerem: 725 232 694.

Zimowe nauki pływania:

Podczas ferii zimowych 2023 BOSiR organizuje intensywne kursy nauki i doskonalenia pływania. Chodzi o zajęcia grupowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych na wszystkich poziomach. Odbędą się codziennie od poniedziałku do piątku przez dwa tygodnie. Będą to dwa kursy po pięć lekcji każdy. Cena to:

 1. 90 zł,
 2. 110 zł.

Zimowe nauki pływania odbędą się na obiektach:

 • Na Pływalni Sportowej przy ul. Włókienniczej 4 zaplanowane są kursy na brodziku dla dzieci w wieku 5,5-7 lat, 8-10 lat, a na dużym basenie dla dzieci w wieku 8-12 lat, 12-15 lat oraz dla młodzieży i dorosłych. Zapisy przyjmowane są w kasie przy ul. Włókienniczej 4. Szczegóły pod nr tel. 85 652 69 87.
 • Pływalnia Rodzinna przy ul Stromej 1a zaprasza na zajęcia na basenie z ruchomym dnem dzieci w wieku 5,5-8 lat oraz 8-11 lat. Na dużym basenie prowadzone będą kursy dla dzieci w wieku 8-12 lat oraz dla młodzieży i dorosłych. Zapisy przyjmowane są w kasie pływalni przy ul. Stromej 1a. Szczegóły pod nr tel. 85 662 87 03.
 • Pływalnia Kameralna przygotowała kursy dla dzieci, zarówno rozpoczynających swoją przygodę z pływaniem, jak i tych, które już dobrze radzą sobie w wodzie. Zapisy przyjmowane są w kasie pływalni przy ul. Mazowieckiej 39c. Szczegóły pod nr tel. 85 742 17 07.
Białystok. Grudniowy atak zimy. Mnóstwo śniegu na ulicach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE