Dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla medyków. ZUS wypłaci pieniądze pod jednym warunkiem

2020-11-23 13:32
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla medyków [ZASADY, JAK DOSTAĆ]
Autor: pixabay Dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla medyków [ZASADY, JAK DOSTAĆ]

Z dodatkowego zasiłku opiekuńczego będą mogli skorzystać medycy, którzy zostaną z dzieckiem w domu i tym samym nie skorzystają z zapewnionej opieki przez szkołę. Tak wynika z najnowszej interpretacji Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Oszust z portalu randkowego

Obowiązek zapewnienia przez szkoły opieki nad dziećmi osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 jest uprawnieniem i udogodnieniem dla rodziców, którzy chcieliby pracować.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy nie dla każdego. Nie dostaniesz go, pracując w tych miejscach

– Jednak rodzice nie muszą z tej opieki skorzystać. Jeśli rodzic nie skorzysta z opieki nad dzieckiem zapewnionej przez szkołę, przysługuje mu dodatkowy zasiłek opiekuńczy – informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego. – Natomiast jeśli skorzysta z opieki w szkole, nie ma prawa do dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

Trzeba pamiętać, że nie zmieniły się zasady przysługiwania dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Zasiłek ten nie przysługuje, jeśli drugi z rodziców dziecka może zapewnić dziecku opiekę np. jest bezrobotny, korzysta z urlopu rodzicielskiego czy urlopu wychowawczego.

Dodatkowego zasiłku nie wlicza się do limitu 60 dni zasiłku opiekuńczego w roku kalendarzowym przyznawanego na tzw. ogólnych zasadach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE