Paweł Kitlas szuka pomocy

i

Autor: Alina Kitlas

Zdrowie

Czy znajdzie się lekarz, który zajmie się Pawłem? Na ciele mężczyzny pojawiły się gigantyczne guzy

2023-03-30 8:07

Paweł Kitlas z Białegostoku szukał pomoc wszędzie. Na ciele mężczyzny rosną gigantyczne guzy. Paweł ma za sobą dwie operacje usunięcia ich. Jednak guzy odrastają w zastraszającym tempie.

Paweł bardzo cierpi. Każdy krok sprawia mu dużo bólu. Do tego dochodzi odrętwienie kończyn dolnych i górnych. Chwilowy, bądź dłuższy niedowład ciała. Guzy zaczęły pojawiać się w innych miejscach, z tyłu głowy czy przy potylicy. Mężczyzna nie wie, co czeka go kolejnego dnia. Jak mówi: ''moje nogi żyją już własnym życiem''.

Wszystko zaczęło się w 2014 roku. Zaczęły mi puchnąć stopy i nogi. Później nie mogłem już założyć butów. Trafiłem do szpitala z inną chorobą. Wtedy guz ważył już 9 kg. Chirurg zrzucił to na otyłość i zostawili mnie na dwa lata. Po dwóch latach guz ważył już 15 kg - mówi Paweł.

Paweł Kitlas

i

Autor: Alina Kitlas
Paweł Kitlas szuka pomocy

i

Autor: Alina Kitlas

Pawłem opiekował się profesor z Wrocławia, jednak w pewnym momencie, bez podania przyczyny odmówił leczenia.

- Szukamy lekarza. Trafiają się lekarze na krótki okres, później nie chcą mnie leczyć. Nikomu nic złego nie zrobiłem, nie powiedziałem - mówi Paweł.

Paweł jest pod opieką rehabilitantki, lekarza rodzinnego i chirurga. Lekarze nie są w stanie dokładnie zdiagnozować choroby, a tym bardziej wyleczyć Pawła. Stan zdrowia mężczyzny pogarsza się z dnia na dzień. Paweł jest tak zdesperowany, że wspomniał nawet o całkowitej amputacji kończyn.

Pawłem opiekuje się żona, która walczy o leczenie męża. Alina Kitlas również choruje, kobieta cierpi m.in. na epilepsję.

- Chciałabym żeby znalazł się lekarz, który pomoże mojemu mężowi. Żeby nie został znów zignorowany. Chce żeby lekarz czuwał nad nim długoterminowo. Ja przez cały czas walczę i będę walczyć dopóki starczy mi sił. Wiem jak on cierpni, ile to jest bólu- mówi Alina.

Alina z Pawłem mieszkają obecnie w małym, wynajmowanym mieszkaniu. Starają się o lokal komunalny. Pomóc Pawłowi i Alinie możecie na portalu Szczytny Cel.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE