Choroszcz. Miasto przekaże autobus Ukrainie. Pojedzie tam wypełniony darami

i

Autor: Gmina Choroszcz Choroszcz. Miasto przekaże autobus Ukrainie. Pojedzie tam wypełniony darami

Choroszcz. Miasto przekaże autobus Ukrainie. Pojedzie tam wypełniony darami

2022-04-28 14:35

Radni z Choroszczy jednogłośnie podjęli decyzję o przekazaniu autobusu miastu partnerskiemu Horochów na Ukrainie. Pojedzie on na miejsce wypełniony darami, które już wkrótce będą zbierane.

W środę (27 kwietnia) podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej wszyscy radni zadecydowali, że przekażą partnerskiemu miastu Horochów na Ukrainie autobus. To pojazd marki Autosan, który dotychczas woził dzieci, młodzież czy seniorów. Choć jest wysłużony, cały czas jest na chodzie dlatego z pewnością przyda się w kraju okupowanym przez Rosję. Autobus posiada aktualne badania techniczne.

ZOBACZ: Majówka 2022 NAJTANIEJ. Tu odpoczniesz za grosze!

Pomysł z przekazaniem właśnie autobusu nie jest przypadkowy. Ukraińcy napisali do radnych z Choroszczy list, w którym podziękowali za okazane wsparcie i poprosili konkretnie o: „od 4 do 6 autobusów, którymi zamierzamy dostarczyć wojsko do strefy działań bojowych, a w przypadku dalszego zaostrzenia się i narastającego zagrożenia, ewakuować ludność cywilną. Prosimy również w naszym imieniu o kontakt z innymi gminami waszego województwa, które mogą posiadać autobusy i z nich nie korzystać, i mogą przekazać ten transport na pilne potrzeby naszej społeczności” – czytamy w liście opublikowanym przez radnych z Choroszczy.

Autobus nie pojedzie jednak na Ukrainę pusty. Gmina zawiezie do Horochowa potrzebne dary: ubrania, żywność czy środki czystości. Te są już gromadzone, ale w najbliższym czasie zostanie ogłoszona specjalna zbiórka wśród Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego.

ZOBACZ: Jagiellonia Białystok. Piotr Nowak na wylocie z klubu? Pojawiło się nazwisko następcy

Źródło: choroszcz.pl

Elegancka złodziejka ukradła tulipany

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE