Rosjanie wściekli na Putina! Żołnierze chcą zmiany sposobu działań w Ukrainie

i

Autor: PAP/EPA/ALEXEI DANICHEV / KREMLIN POOL / SPUTNIK / Rosjanie wściekli na Putina! Żołnierze chcą zmiany sposobu działań w Ukrainie

Rosjanie wściekli na Putina! Żołnierze chcą zmiany sposobu działań w Ukrainie

2022-04-28 8:54

Od blisko miesiąca armia Władimira Putina zmieniła swoją strategię w Ukrainie. Wojsko Federacji Rosyjskiej ograniczyło swoje działania jedynie na Donbas. To mocno nie podoba się Rosjanom, którzy są wściekli na swojego prezydenta.

Wojna w Ukrainie w dalszym ciągu trwa. Czwartek jest 63. dniem inwazji wojsk Federacji Rosyjskiej na kraj, którego prezydentem jest Wołodymyr Żełenski. Armia Władimira Putina od początku zmagań wojennych ponosi olbrzymie straty, a plan rosyjskiego przywódcy na inwazję spalił na panewce. Jego żołnierze mieli zdobyć Kijów w trzy dni, ale zamiast sukcesu Ukraińcy cały czas rozpowszechniają dowody wielkiej porażki.

ZOBACZ: Przerażające doniesienia z Ukrainy. Rosjanie założyli obóz koncentracyjny!

Z tego powodu Putin postanowił wymienić dowódców odpowiedzialnych za inwazję, a następnie zmienił charakter działań swoich wojsk. Te wycofały się z zachodniej Ukrainy i skupiły się na ofensywie w Donbasie. We wschodniej części kraju naszych sąsiadów najeźdźcom nadal nie udało się odnieść spektakularnego sukcesu, a jedyne czym mogą się pochwalić przed swoim przywódcą, to zbrodniami na ludności cywilnej.

To jednak bardzo nie podoba się Rosjanom, którzy są wściekli na Putina za to, jak postanowił prowadzić działania wojenne w ostatnich tygodniach. Dowodem na to są najnowsze doniesienia rosyjskich agencji informacyjnych. Wynika z nich, że Rosjanie domagają się od swojego przywódcy konkretu. A tym według nich ma być powrót do działań na całym terytorium Ukrainy. Rodacy Putina chcą po prostu wojny totalnej.

Rosjanie są wściekli na Putina. Chcą wojny totalnej w Ukrainie

W rosyjskich mediach społecznościowych panuje dezinformacja, podawane są informacje o olbrzymiej dyskryminacji ludności posługującej się na Ukrainie językiem rosyjskim. Niepewne nastroje podsycane są newsami o tym, że NATO ma zdecydowanie więcej broni niż Rosja, a prowadzona wojna jest również ochroną przed sojuszem.

ZOBACZ: Majówka 2022 NAJTANIEJ. Tu odpoczniesz za grosze!

Przykładem nastrojów w Rosji jest jeden z filmów zamieszczony na Telegramie. Autorem jest youtuber o pseudonimie Razwedos. To znany rosyjski weteran, który w swoim trzyminutowym wystąpieniu zwraca się do Putina w ten sposób:

- Drogi Władimirze Władimirowiczu, proszę zdecyduj, czy toczymy wojnę, czy się masturbujemy? Musimy przerwać tę "suchą robotę".

I w dalszej części nagrania nawołuje do wznowienia wojny totalnej, która miałaby polegać na atakowaniu wszystkich budynków (w tym cywilnych) w całej Ukrainie.

Główny ekonomista ministerstwa finansów o sytuacji inflacyjnej w Polsce

Wojna i jej okrucieństwa to temat, którego maturzyści na pewno mogą spodziewać się na tegorocznym egzaminie.

Posłuchajcie podcastu z opracowaniem jednej z najważniejszych powojennych lektur.

Listen to "Proszę Państwa do gazu - Tadeusz Borowski - streszczenie i opracowanie lektury" on Spreaker.