Od 1 marca wchodzą nowe papierowe bilety BKM. Tak będą wyglądały [CENNIK, WZORY]

2020-03-02 7:43
BKM. Nowe wzory biletów czasowych
Autor: BKM Nowy cennik biletów papierowych od 1 marca 2020 roku. Sprawdź cennik i wzory

Od 1 marca pasażerowie Białostockiej Komunikacji Miejskiej korzystać będą z nowych biletów jednorazowych i wieloprzejazdowych. W życie wejdzie również nowy cennik biletów. BKM opublikowała wzory i tabele opłat. Szczegóły na ESKA.PL Białystok.

Nowe bilety BKM w autobusach w Białymstoku - wzory, cennik od 1 marca 2020

Zgodnie z ustawą przyjętą pod koniec 2019 roku przez białostockich radnych, od 1 marca w życie wchodzi nowy cennik biletów jednorazowych i wieloprzejazdowych w Białostockiej Komunikacji Miejskiej. Ponadto, również od marca, bilet jednorazowy zakupiony z elektronicznej portmonetki na Białostockiej Karcie Miejskiej będzie kosztował 3,00 zł - bilet normalny, 1,50 zł- bilet ulgowy.

W autobusach BKM są już biletomaty. Sprawdź, jak działaja [ZDJĘCIA]

W związku ze zmianą przestaną obowiązywać i zostaną wycofane z obiegu:

 • bilety jednorazowe (strefa B w cenie 2,80 zł / 1,40 zł; strefa G w cenie  2,40 zł / 1,20 zł)
 • bilety 20-minutowe (w cenie 2,00 zł / 1,00 zł),
 • bilety 40-minutowe (w cenie 2,80 zł / 1,40 zł),
 • bilety 60-minutowe (w cenie 3,60 zł / 1,80 zł)
 • bilety 24-godzinne (strefa B w cenie 10,00 zł / 5,00 zł;   sieciowe w cenie 18,00 zł / 9,00 zł)
 • bilety 3-dniowe weekendowe (strefa B w cenie 16,00 zł / 8,00 zł;  sieciowe w cenie 20,00 zł / 10,00 zł). 

Chcesz jeździć taniej autobusem w Białymstoku? To proste. Zobacz, co zrobić

Zobacz dalej, gdzie kupić nowe bilety BKM w Białymstoku.

ESKA TOP 5 odc. 109

Nowe bilety w Białymstoku od 1 marca 2020. Gdzie kupić? Co ze starymi biletami?

Gdzie kupić nowe bilety BKM? Ważną informacją dla pasażerów BKM jest, że od 2 marca niewykorzystane papierowe bilety o nieaktualnej cenie lub wycofane z obiegu będą wymieniane na doładowanie elektronicznej portmonetki na elektronicznej Białostockiej karcie Miejskiej do 31 lipca 2020 roku. Równowartość niewykorzystanych biletów papierowych można zamienić na doładowanie portmonetki na karcie miejskiej imiennej lub na karcie miejskiej na okaziciela w Punktach Obsługi Klienta (POK):

 • przy ul. Lipowej 16 w godzinach: pon. 8.00 – 17.00, wt. – pt. 7.30 – 17.00
 • przy ul. Składowej 11 w godzinach: pon. 8.00 – 17.00, wt. – pt. 7.30 – 15.30

Białostocka Komunikacja Miejska. Jakie bilety autobusowe od 1 marca?

 1. Bilety jednorazowe jednoprzejazdowe papierowe ważne od momentu skasowania do momentu opuszczenia pojazdu przez Pasażera, jednak nie dłużej niż do zakończenia kursu, na którym podróż została rozpoczęta, dostępne u kierowcy i w punkktach sprzedaży. Bilety jednorazowe jednoprzejazdowe nie upoważniają do przesiadek.
 2. Bilety jednorazowe elektroniczne dostępne w czytnikach kart miejskich jako bilety zakodowane na elektronicznej Białostockiej Karcie Miejskiej dostępne w aplikacjach mobilnych mPay i Skycash.
 3. Bilety wieloprzejazdowe: 30 i 60 - minutowe dostępne będą w aplikacjach mobilnych mPay i Skycash. 24-godzinne i 3-dniowe weekendowe będą dostępne w aplikacjach mobilnych mPay i Skycash oraz w czytnikach kart miejskich jako bilety zakodowane na elektronicznej Białostockiej Karcie Miejskiej. Bilety wieloprzejazdowe zachowują ważność od momentu skasowania biletu papierowego w kasowniku elektronicznym, a biletu elektronicznego od momentu jego zakupu - do upływu okresu ważności biletu.
 4. Dodatkowo w aplikacjach mobilnych mPay i Skycash dostępne będą bilety okresowe na okaziciela: 5, 10 i 30-dniowe.

BKM. Nowe wzory biletów czasowych
Autor: BKM Nowy cennik biletów papierowych od 1 marca 2020 roku. Sprawdź cennik i wzory

Co zrobić, aby mieć tańszy bilet?

– Warto wyrobić Białostocką Kartę Miejską w punkcie obsługi klienta BKM przy ul. Lipowej 16 lub Składowej 11. W Białymstoku obowiązują karty imienne (spersonalizowane) oraz karty na okaziciela. Na imiennej karcie miejskiej kodowane są uprawnienia do ulg, a w przypadku jej utraty można wyrobić duplikat, odzyskać zakupiony bilet okresowy czy zgromadzone środki na elektronicznej portmonetce – powiedział zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz. –Dzięki elektronicznej portmonetce, zarówno na karcie imiennej, jak i na okaziciela, można kupić bilety jednorazowe, 24-godzinne i 3-dniowe.

Jak kupić bilet w czytniku kart? Wystarczy wcześniej doładować elektroniczną portmonetkę (na karcie miejskiej) pieniędzmi. Następnie należy po wejściu do autobusu na czytniku kart wybrać liczbę i rodzaj biletów, a potem przyłożyć kartę do urządzenia, wówczas zostanie pobrana określona kwota.

Nowy cennik biletów BKM
Autor: BKM
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE