Chcesz jeździć taniej autobusem w Białymstoku? To proste. Zobacz, co zrobić

2020-02-13 12:20 hz / inf. prasowa
BKM. Biletomat w autobusie
Autor: UM Białystok Biletomat w autobusie BKM

Od 1 marca 2020 roku zmieniają się ceny biletów jednorazowych i wieloprzejazdowych Białostockiej Komunikacji Miejskiej (BKM). Pasażerowie mogą obniżyć koszty podrózy, kupująć tańsze bilety. Jak to zrobić? Poznaj szczegóły na ESKA.PL Białystok.

Tańsze bilety za przejazdy autobusami w Białymstoku. Jak i gdzie je kupić?

Nowe ceny i rodzaje biletów jednorazowych i wieloprzejazdowych BKM będą obowiązywały od 1 marca. Bilety jednorazowe (za 3 zł i 1,5 zł) i wieloprzejazdowe będą dostępne wyłącznie w wersji elektronicznej. W czytniku kart będzie można kupić bilety jednorazowe na każdą ze stref taryfowych, 24-godzinne i 3-dniowe weekendowe (dostępne i ważne od piątku do niedzieli).

W autobusach BKM są już biletomaty. Bilet kupisz samodzielnie [ZDJĘCIA]

Z kolei 30- i 60-minutowe będą dostępne w aplikacjach mobilnych Skycash i mPay. Bilety papierowe (normalny – 4 zł, ulgowy – 2 zł) będzie można kupić u kierowcy i w punktach sprzedaży.

Co zrobić, aby mieć tańszy bilet?

– Warto wyrobić Białostocką Kartę Miejską w punkcie obsługi klienta BKM przy ul. Lipowej 16 lub Składowej 11 -  tłumaczył zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz. - W Białymstoku obowiązują karty imienne (spersonalizowane) oraz karty na okaziciela. Na imiennej karcie miejskiej kodowane są uprawnienia do ulg, a w przypadku jej utraty można wyrobić duplikat, odzyskać zakupiony bilet okresowy czy zgromadzone środki na elektronicznej portmonetce.

Dzięki elektronicznej portmonetce, zarówno na karcie imiennej, jak i na okaziciela, można kupić bilety jednorazowe, 24-godzinne i 3-dniowe.

Białostocka Komunikacja Miejska. Jak kupić bilet w czytniku kart?

Wystarczy wcześniej doładować elektroniczną portmonetkę (na karcie miejskiej) pieniędzmi, a następnie:
  1. po wejściu do autobusu na czytniku kart wybrać liczbę i rodzaj biletów,
  2. przyłożyć kartę do urządzenia, poczekać na pobranie określonej kwoty.

Dotychczasowe bilety papierowe można wykorzystywać do 29 lutego 2020 r. włącznie. Można będzie wymienić je w punktach obsługi klienta BKM (ul. Lipowa 16 i ul. Składowa 11) na doładowanie elektronicznej portmonetki na Białostockiej Karcie Miejskiej – imiennej lub na okaziciela. Zamianę można będzie wykonać do 31 lipca.

Szczegółową tabelę z nowymi stawkami - cennikiem biletów BKM od 1 marca 2020 roku znajdziesz tutaj: Nowy cennik biletów jednorazowych (od 1 marca).