Zielone przystanki w Białymstoku najlepsze w Polsce? Pokażmy to! Trwa głosowanie

2020-02-27 8:46

Pokażmy, że jesteśmy górą! Zielone przystanki w Białymstoku walczą o nagrodę w prestiżowym plebiscycie. Najlepszy projekt wybierają nie tylko jurorzy, ale również internauci. Z oddaniem głosu trzeba się jednak spieszyć. Szczegóły na ESKA.PL Białystok.

Zielone przystanki, które pojawiły się w Białymstoku w ubiegłym roku, są nominowane w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2019/Polski Krajobraz 2019 w kategorii przestrzeń publiczna. Najlepszy projekt wybierają nie tylko jurorzy, ale również internauci. Chętni do oddania głosu na białostockie zielone przystanki mają czas do najbliższej soboty.

Promują, zarabiają, dbają o środowisko. Łąki kwietne to prawdziwy HIT [ZDJĘCIA]

Zielone przystanki w Białymstoku. Jak zagłosować w Plebiscycie Polska Architektura 2019?

W tegorocznym, organizowanym po raz 12. przez Grupę Sztuka Architektury plebiscycie o głosy w różnych kategoriach walczy 139 kandydatów. Ich prezentacje zebrane w specjalnych formularzach plebiscytowych znaleźć można w ramkach na stronach głównych wortali. Białostockie zielone przystanki zostały umieszczone w kategorii przestrzeń publiczna na www.sztuka-krajobrazu.pl.

Aby zagłosować na zielone przystanki w Białymstoku, wystarczy, że wykonasz 5 prostych kroków:

  1. Kliknij w powyższy link i przejdź na stronę Sztuki Krajobrazu.
  2. Znajdź po lewej stronie ramkę do głosowania (jest pod kategorią HOT w górnym menu strony).
  3. Wybierz w ramce kategorię "Przestrzeń publiczna".
  4. Ukaże Ci się sonda. Na samym dole znajdziesz "Zielone przystanki w Białymstoku".
  5. Zaznacz swój wybór i kliknij "Zagłosuj".

Obecnie (27 lutego) przystanki mają ponad 8% głosów, jednak wierzymy, że białostoczanie, łącząc siły, zapewnią im prowadzenie! Na głosowanie mamy czas do 29 lutego.

Celem plebiscytu jest wyróżnienie najbardziej kreatywnych projektów 2019 roku zrealizowanych w Polsce. Projekty są wybierane w 6 kategoriach i 12 subkategoriach.

Mały Czarnobyl na Podlasiu. Opuszczona fabryka przy stacji PKP [ZDJĘCIA, WIDEO]

Laureaci konkursu wybrani zostaną dwutorowo. Będą to:

  1. faworyci publiczności głosującej za pośrednictwem internetu
  2. zwycięzcy wskazani przez profesjonalne jury, w skład którego wchodzą najwybitniejsze nazwiska w dziedzinie architektury.

Zielone przystanki w Białymstoku. Gdzie są? Kiedy się pojawiły?

Pierwsze zielone przystanki w Białymstoku zamontowane zostały w ubiegłym roku. Dwie obsadzone roślinami wiaty autobusowe pojawiły się na Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Trzecia z nich stanęła przy ulicy Pałacowej. O wyborze lokalizacji ostatniej wiaty zdecydowali mieszkańcy, którzy w drodze głosowania wyłonili preferowane miejsce.

- Otoczone roślinami przystanki nie tylko wyglądają interesująco. Wprowadzają też zieleń tam, gdzie jest bardzo potrzebna w miejscach oczekiwania na środek transportu - tłumaczy Eliza Bilewicz-Roszkowska z białostockiego magistratu. - Roślinny dach przystanku obniża temperaturę i uprzyjemnia oczekiwanie na autobus w upalny dzień. Zatrzymuje nawet 90% deszczu spadającego na ten dach w ciągu roku. Woda opadowa gromadzona pod przystankiem jest wykorzystywana do nawadniania pnączy na ścianie. Posadzone wokół rośliny produkują rocznie ok. 10 kg tlenu, poprawiają jakość powietrza, zmniejszają ilość pyłów zawieszonych i innych zanieczyszczeń.

Dojlidy Białystok

Głosowanie na Zielone Przystanki w Białymstoku. Kiedy wyniki?

Wyniki głosowania internatów poznamy na początku marca 2020 r., natomiast wyniki głosowania ekspertów zostaną ogłoszone na uroczystej Gali Plebiscytu Polska Architektura XXL 2019, która odbędzie się 7 kwietnia 2020 r. w Łodzi.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE