Biedronka sprzedaje płyn do dezynfekcji. Tani i skuteczny. Gdzie kupić? [CENA, SKLEPY]

2020-04-20 13:41
Biedronka sprzedaje płyn do dezynfekcji. Tani i skuteczny. Gdzie kupić? [CENA, SKLEPY]
Autor: pixabay Biedronka sprzedaje płyn do dezynfekcji. Tani i skuteczny. Gdzie kupić? [CENA, SKLEPY]

Biedronka wprowadza do oferty swoich sklepów tani płyn do dezynfekcji rąk i powierzchni. W sieci popularnych dyskontów pojawią się dwa rodzaje preparatów firmy Viroff. Cena za litr jest bardzo atrakcyjna, porównując je z żelami i płynami do dezynfekcji dostępnymi obecnie w aptekach. Gdzie i kiedy dostępny będzie preparat w Biedronce? Szczegóły na bialystok.eska.pl.

Biedronka: Płyn do dezynfekcji rąk i powierzchni – rodzaje

Jak poinformował w poniedziałek (20 kwietnia) portal Spider’s Web, sieć Biedronka wprowadza do sprzedaży tani i skuteczny płyn do dezynfekcji. Jego producentem jest firma Viroff. Sprzedawany w marketach Biedronki środek dostępny będzie w dwóch rodzajach zgodnych z przeznaczeniem, a mianowicie jako:

 1. płyn do dezynfekcji powierzchni,
 2. płyn do dezynfekcji rąk.

Jak samemu zrobić maseczkę ochronną na twarz? Instrukcja krok po kroku [WIDEO]

Co różni oba preparaty? Jest to jeden składnik – gliceryna dodawana do płynu do dezynfekcji rąk. Według doniesień Spider’s Web Biedronka wprowadza do swojej oferty następujące preparaty:

 • Venol Viroff płyn do dezynfekcji powierzchni: 70 proc. całkowicie skażonego alkoholu etylowego + 30 proc. wody.
 • Venol Viroff płyn do dezynfekcji rąk: 70 proc. całkowicie skażonego alkoholu etylowego + 27 proc. wody + 3 proc. gliceryny farmaceutycznej.

Domowy płyn lub żel do dezynfekcji rąk możesz także zrobić samodzielnie w domu. Zobacz, jakie to proste: Jak zrobić żel antybakteryjny do rąk. Prosta instrukcja krok po kroku [WIDEO]

Koronawirus. Posłuchaj, jakie przedmioty trzeba dezynfekować. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Jak myć ręce, aby chronić się przed koronawirusem?

Płyn do dezynfekcji rąk i powierzchni w Biedronce. Ile kosztuje? [CENA]

W porównaniu z cenami w aptekach, drogeriach czy zwykłych marketach i sklepach spożywczych Biedronka proponuje klientom naprawdę atrakcyjną cenę. Płyn do dezynfekcji rąk i powierzchni kosztować ma blisko 80 zł. Sprzedawany będzie w 4-litrowych pojemnikach. Oznacza to cenę 20 zł za litr. To naprawdę niewiele, biorąc pod uwagę aktualne rynkowe ceny tego typu preparatów.

320 litrów płynu dezynfekującego dla podlaskich stacji pogotowia ratunkowego [ZDJĘCIA]

Biedronka: Płyn do dezynfekcji rąk. Gdzie kupić? [SKLEPY, MIASTA, LISTA]

Gdzie kupić płyn do dezynfekcji rąk i powierzchni z Biedronki? Na razie lista miast i sklepów, w których pojawia się nowy produkt jest mocno ograniczona. Dostępność będzie jednak rosła wraz z kolejnymi dniami. Biedronka póki co dystrybuuje płyny do dezynfekcji Viroff w następujących miastach.

 • Grudziądz,
 • Kostrzyn Wlkp.,
 • Ruda Śląska,
 • Lubin,
 • Koszalin,
 • Mszczonów,
 • Skarbimierz,
 • Wyszków,
 • Wojnicz,
 • Sieradz,
 • Gdańsk,
 • Lubartów,
 • Kraków,
 • Warszawa,
 • Sosnowiec,
 • Gorzów Wielkopolski.

Do końca tygodnia płyny dezynfekujące mają być dostępne w Biedronkach w całej Polsce. Warto również dodać, że będą produkowane w Polsce. Nie wiadomo na razie, kiedy dotrą do województwa podlaskiego. Najszybciej będą prawdopodobnie w marketach w Białymstoku.

Płyn do dezynfekcji rąk: Jak skutecznie myć ręce? Instrukcja krok po kroku

Każde dotknięcie klamki, banknotu czy poręczy w autobusie sprawia, że na nasze ręce dostaje się od 100 do 10 tys. komórek drobnoustrojów. To bomba bakteryjna, którą rozbroić może tylko mycie rąk. Wystarczy kilkadziesiąt sekund myć ręce, by oczyścić je z 90 proc. bakterii. Żeby uzyskać najlepszy efekt potrzebne jest niecała minuta.

Jak myć ręce? Podstawowe zasady

 1. myj ręce ok. 30 sekund;
 2. rozpocznij od zmoczenia rąk wodą;
 3. nabierz tyle mydła, aby pokryły całą powierzchnię dłoni;
 4. dokładnie rozprowadź mydło po powierzchni pocierając o siebie rozprostowane dłonie;
 5. pamiętaj o dokładnym umyciu przestrzeni między palcami, grzbietów palców oraz okolic kciuków;
 6. na koniec dokładnie opłucz ręce wodą i wytrzyj ręce do sucha jednorazowym ręcznikiem.

Myjąc ręce w miejscu publicznym staraj się nie dotykać umytymi rękoma klamek, drzwi oraz innych elementów wyposażenia, mogą znajdować się na nich liczne bakterie. Wychodząc możesz posłużyć się papierowym ręcznikiem, który ograniczy kontakt z drobnoustrojami.r

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE