Atak Iranu na Izrael zbiera pierwsze ofiary. Ranna 7-letnia dziewczynka

i

Autor: Wikimedia commons;X/Hind Khoudary Atak Iranu na Izrael zbiera pierwsze ofiary. Ranna 7-letnia dziewczynka

Izrael

Atak Iranu na Izrael zbiera pierwsze ofiary. Ranna 7-letnia dziewczynka

2024-04-14 8:46

Większość irańskich pocisków została przechwycona przez obronę przeciwlotniczą, ale jeden z ataków ranił w Izraelu siedmioletnią dziewczynkę, a inny lekko uszkodził bazę wojskową – ogłosił w nocy z soboty na niedzielę rzecznik izraelskiej armii Daniel Hagari. Jak podały źródła izraelskie, Iran wysłał w nocy ponad 300 pocisków.

Iran wystrzelił w nocy na Izrael ponad 300 dronów i rakiet, z czego 99 proc. z nich zostało zestrzelonych, co jest "znaczącym sukcesem strategicznym" - oświadczyło w niedzielę rano izraelskie wojsko. "Izrael i jego sojusznicy udaremnili irański atak" - podkreślił rzecznik armii. Izraelowi pomogły siły amerykańskie, brytyjskie i francuskie.

Ofiary ataku Iranu na Izrael

Rzecznik Daniel Hagari powiedział, że większość pocisków balistycznych zostało strąconych poza przestrzenią powietrzną Izraela. W wyniku ataku na pustyni Negew w południowej części Izraela ranna została jednak siedmioletnia dziewczynka.

W innym przypadku odnotowano „lekkie uszkodzenia infrastruktury” bazy wojskowej, również na południu Izraela – przekazał portal Times of Israel.

Times of Israel informował wcześniej, że pierwszą osobą ranną w ataku był 10-letni chłopiec z beduińskiej wsi w pobliżu miasta Arad. Później jednak zastąpił te doniesienia informacją o rannej dziewczynce. Według portalu jest ona w ciężkim stanie.

Sonda
Czy Izrael powinien wziąć odwet na Iranie po ataku dronami?
Śmierć Polaka w Strefie Gazy. "To nie był przypadek" Ekspert ds. Izraela Michał Wojnarowicz