"Gniew niszczy bardziej niż koronawirusy". Tak twierdzi rapujący ksiądz z Białegostoku

2020-04-06 10:10
Gniew niszczy bardziej niż koronawirusy. Tak nawija rapujący ksiądz z Białegostoku
Autor: Youtube / screenshot "Gniew niszczy bardziej niż koronawirusy". Tak nawija rapujący ksiądz z Białegostoku

- I jak tym razem wyszło? - pyta pod klipem ks. Adam Anuszkiewicz, rapujący ksiądz z Białegostoku, który na początku kwietnia wypuścił do sieci nowy klip. Przestrzega w nim, że dla człowieka groźniejszym niż koronawirusy jest gniew. I to właśnie do tego uczucia nawiązuje w najnowszym numerze z płyty "7 grzechów". Jak wyszło? Sprawdźcie na bialystok.eska.pl.

Ks. Adam Anuszkiewicz: Gniew niszczy bardziej niż koronawirusy

Ks. Adam Anuszkiewicz tym razem wziął na warsztat temat numer jeden na świecie. "Dbaj o pokój duszy, bo gniew niszczy bardziej niż koronawirusy" rapuje w najnowszym kawałku "Gniew" pochodzącym z płyty "7 grzechów". W ten sposób porusza nie tylko temat panującej na świecie pandemii, lecz także dbania o rozwój duchowy w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

Ksiądz z Białegostoku znany jest z tego, że remiksował powszechnie znane kawałki i hasła funkcjonujące w polskim środowisku rapowym. Skrót "CHWDP" przerobił na "Chrystus Wam Daje Pokój", a "JP na 100%" na "Jezus Panem na 100 procent". Teraz Adam Anuszkiewicz zamiast remiksów nadchodzi z autorskim materiałem. W utworze "Gniew" połączył rap z muzyką klasyczną, samplując motyw z "Tańca węgierskiego" motyw z Johannesa Brahmsa.

Zobacz też: Rapujący ksiądz z Białegostoku. Ks. Adam Anuszkiewicz wyznaje JP na 100% [WIDEO]

- I jak tym razem wyszło? - zapytał w opisie klipu ks. Adam Anuszkiewcz swoich fanów.

Chcecie się przekonać? Zatem sprawdźcie:

Bądź odpowiedzialny i zostań w domu

Ks. Adam Anuszkiewicz - Gniew. Nowy utwór z płyty "7 grzechów"

Ujęcia do teledysku stylizowane są na stare, analogowe nagrania z pierwszej połowy XX wieku. Ksiądz postawił na klasyczne rapowe brzmienie. Komentujący kawałek zwracają uwagę na to, że z utworu na utwór ks. Adamowi idzie coraz lepiej.

- Coraz lepsze te kawałki jak chodzi o ogół nagrania, jakość, flow. Bo teksty cały czas na wysokim poziomie - stwierdził Olaf.

Inne opinie to: I to jest wartościowy content, a nie jak dzisiejszy pseudorap. Znaczenie, przesłanie, a nie prymitywizm. Szacunek, Przekaz taki, że aż chciałoby się do takiego księdza iść do spowiedzi....ale w jakim kościele szukać, jak wszystkie pozamykane, I to jest droga młodych, niektórych zbuntowanych do Boga. Myślę, że dzięki księdzu niejeden zbliży się do Boga.

A jak Wy oceniacie najnowszy utwór księdza?

Kim jest Adam Anuszkiewicz - rapujący ksiądz z Białegostoku?

Adam Anuszkiewicz nauczył się rapować w Zakładzie Poprawczym w Białymstoku. Na co dzień pracuje tam jako kapelan, jest więc w bliskim kontakcie z młodzieżą z tzw. marginesu. Uważa, że rap to dobry sposób na ewangelizację.

Ks. Adam Anuszkiewicz słynie głównie z przeróbek popularnych kawałków z nurtu ulicznego rapu. Wcześniej nagrał numery o tytułach "ChWDP" (Chrystus Wam Daje Pokój, remix Hemp Gru), (nie)szaman (remix Palucha) czy Ziomek Jezusa (remix numeru "Mój Ziomek" Kaliego).

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE