Abonament RTV nie dla wszystkich obowiązkowy? Te osoby nie muszą go płacić!

2023-01-10 10:30
Abonament RTV nie dla wszystkich obowiązkowy? Te osoby nie muszą go płacić!
Autor: pexels.com Abonament RTV nie dla wszystkich obowiązkowy? Te osoby nie muszą go płacić!

Rząd w Polsce nakłada na obywateli posiadających odbiorniki radiowe i telewizyjne konieczność rejestracji i płacenia abonamentu RTV. Tak nie jest jednak w każdym kraju Unii Europejskiej. Istnieją miejsca, gdzie media publiczne nie są działają w taki sposób jak w Polsce. O które kraje chodzi?

Abonament RTV. Te osoby nie płacą

W Polsce abonament RTV jest opłatą obowiązkową. Jeśli obywatel posiada w domu odbiornik radiowy koszt opłaty wynosi 7,50 zł. W przypadku telewizora i telewizora oraz radia opłata wynosi 24,50 zł. Tak wygląda to w Polsce, ale nie w każdym kraju w Unii Europejskiej media publiczne utrzymują się w ten sposób. W jaki zatem? Bardzo często finansowane są z budżetu, przez operatorów telekomunikacyjnych lub nadawców prywatnych albo w ogóle nie istnieją. O jakie miejsca chodzi? Które osoby nie muszą płacić abonamentu RTV? Sprawdź w galerii poniżej.

Abonament RTV w Polsce droższy

Temat abonamentu RTV w Polsce jest od wielu tygodni na ustach wszystkich obywateli. Pierwszym powodem są podwyżki opłat, które od 1 stycznia 2023 r. wyniosą 8,70 zł (radio) i 27,30 zł miesięcznie (telewizor albo radio i tv). Druga kwestia to olbrzymie kontrowersje wywołane kontrolami pracowników Poczty Polskiej. O największych przeczytasz TUTAJ.

Kara za brak rejestracji odbiornika i opłaty abonamenty RTV

Kara za brak rejestracji odbiornika i niepłacenie abonamentu RTV to 30-krotność jego miesięcznej wysokości. Przyłapana na tym osoba lub firma musi też uregulować zaległe składki.

Rodzice puszczają dzieci na ulicę, bo… proboszcz wprowadził abonament za parking

Źródło: wirtualnemedia.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE