Kontrola abonamentu RTV 2022. Czy trzeba wpuścić kontrolera do domu?

i

Autor: pixabay.com Kontrola abonamentu RTV 2022. Czy trzeba wpuścić kontrolera do domu?

Kontrola abonamentu RTV 2023. Czy trzeba wpuścić kontrolera do domu?

2023-03-06 12:27

Kontrolerzy Poczty Polskiej od kilku miesięcy sprawdzają w domach i firmach, czy płacony jest abonament RTV. Większość z nas zadaje sobie w takiej sytuacji pytanie: czy mamy obowiązek wpuścić takiego kontrolera do swojego domu? Odpowiedź prawników jest jednoznaczna.

Kontrole abonamentu RTV 2023

Poczta Polska w 2022 r. wysłała do osób fizycznych i firm swoich kontrolerów. Ich głównym zadaniem jest sprawdzenie, czy w swoim domu lub samochodzie posiadamy odbiornik radiowy i telewizyjny oraz czy są one zarejestrowane i uiszczane są opłaty za abonament RTV. Kontrolerzy Poczty Polskiej będą również wysyłani w 2023 roku. Choć może to brzmieć kuriozalne sprawdziliśmy, czy to legalne. Okazuje się, że tak. Poczta Polska może wysyłać kontrolerów na mocny ustawy z 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych.

ZOBACZ TAKŻE: Kontrola abonamentu RTV 2023. Poczta Polska nie zamierza zdradzać liczby kontrolerów

W 2023 r. wyższy abonament RTV

Ważną informacją dla wszystkich użytkowników jest to, że Poczta Polska w pierwszym kwartale 2022 r. skierowała do Urzędu Skarbowego trzy razy więcej tytułów wykonawczych uprawniających do wszczęcia postępowania egzekucyjnego w związku z brakiem opłat abonamentowych RTV. Kara za to wykroczenie wynosi trzydziestokrotność opłaty miesięcznej.

ZOBACZ TAKŻE: Abonament RTV trzeba płacić nawet po wyrzuceniu telewizora. Istotny jest jeden czynnik!

Od 1 stycznia 2023 r. czekają nas podwyżki abonamentu RTV. W nowym roku za odbiornik radiowy będziemy płacić 8,50 zł miesięcznie, a za telewizor 27,30 zł.

Czy kontroler Poczty może wejść do domu?

Najważniejsze zatem powstaje teraz pytanie czy Polacy muszą wpuścić kontrolera Poczty Polskiej do domu? Prawnicy są co do tego zgodni. Użytkownicy nie mają takiego obowiązku i nie muszą wpuszczać takiej osoby do samochodu (w przypadku odbiorników radiowych) czy do domu. Nie grozi im za to również żadna kara.

ZOBACZ TAKŻE: Tu na pewno zapukają kontrolerzy w sprawie Abonamentu RTV. Jest komunikat Poczty Polskiej

Nastolatkowie znęcają się nad jeżem na Skwerze Szarych Szeregów w Pabianicach

Źródło: wirtualnemedia.pl

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]