Duża kasa do wzięcia. Ruszył nabór wniosków do programu "Śląskie Lokalnie 2020"

2020-02-03 10:53
Pieniądze z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich
Autor: Katarzyna Graboń

600 tysięcy złotych można zdobyć w konkursie grantowym „Śląskie Lokalnie 2020”. Właśnie ruszył nabór wniosków. Szczegóły na beskidy.eska.pl.

Ruszył program "Śląskie lokalnie 2020"

W ramach projektu Instytut Pracy i Edukacji wraz z partnerem - Instytutem Rozwoju Rynku Pracy organizują konkurs mikrograntów „Śląskie Lokalnie 2020”. W konkursie mogą brać udział młode organizacje, grupy nieformalne i samopomocowe z terenu województwa śląskiego. W konkursie można zyskać grant w wysokości od tysiąca - do pięciu tysięcy złotych.

- To niebywała szansa dla małych lokalnych społeczności – przekonuje Bob Kamiński – ambasador programu, który odwiedził Żywiec, aby przybliżyć działanie Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. - Po raz pierwszy w województwie śląskim zostanie zrealizowanych aż 120 małych grantów. Bardzo rzadko się zdarza, by takie pieniądze – aż 600 tysięcy - trafiały dla jednego województwa i mogły być rozdysponowane na małe, bardzo lokalne pomysły – wyjaśnia ambasador.

Trzeba zastanowić się co jest potrzebne, zebrać co najmniej trzy dorosłe osoby i potem wystarczy złożyć prosty wniosek – potem pozostaje już tylko czekać na wyniki naboru.

- FIO nie trzeba się bać. Wnioski nie są trudne do wypełnienia. – przekonuje były wiceprezes Stowarzyszenia Kwiat Jesieni- Janusz Zyzański . - Dzięki 5 tysiącom mogliśmy wyposażyć biuro. Byliśmy wtedy bardzo młodą, a dzięki tej dotacji mogliśmy działać efektywniej i się rozwijać. Już szykujemy się do pisania kolejnego wniosku, tym razem już jako grupa nieformalna. Warto szukać i wykorzystywać szanse. Są pieniądze do wzięcia – dodaje.


Nabór wniosków właśnie się rozpoczyna i potrwa do 2 marca. Na realizację projektów w konkursie grantowym pomysłodawcy będą mieć czas do końca września.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE