Napadali na nieletnich i kradli e-papierosy. Grupa z Bełchatowa w rękach policji

2022-08-09 14:09
Napadali na nieletnich i kradli e-papierosy. Grupa z Bełchatowa w rękach policji
Autor: KPP Bełchatów

W Bełchatowie wpadli członkowie gangu złodziei e-papierosów. Napadali na nastolatków, grozili im i używali przemocy. W tej sprawie policja zatrzymała 5 osobową grupę, w tym trzech nieletnich. Stróże prawa podkreślają, że sprawa jest rozwojowa.

Bełchatowscy policjanci ustalili, że na terenie Bełchatowa działa grupa młodych ludzi, która okrada małoletnich z e-papierosów. Mimo, że nie zgłaszał się żaden pokrzywdzony, policjanci zbierali na ten temat szczegółowe informacje. Wkrótce dotarli do 17-latka, który dwukrotnie, 13 lipca oraz 2 sierpnia, padł ofiarą tej grupy.

- Pokrzywdzony nie znał tożsamości agresorów, jednak dokładnie opisał ich wygląd. Twierdził, że skład osób biorących udział w obu przestępstwach był inny. Za każdym razem sprawcy używali przemocy i grozili mu pobiciem. Dodatkowo 13 lipca uderzyli pokrzywdzonego pięścią w twarz i wykręcali palce u rąk. W obu zdarzeniach doprowadzili pokrzywdzonego do stanu bezbronności, po czym ukradli mu e-papierosy - informują bełchatowscy policjanci. 

Mundurowi wzięli się do pracy i szybko wpadli na trop 5-osobowej grupy. Byli to mężczyźni w wieku 17 i 19 lat oraz trzy osoby nieletnie. Stróże prawa ustalili, że w obu przestępstwach brał udział 19-latek.

- Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego dorośli sprawcy usłyszeli zarzuty rozboju. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Pozostali nieletni sprawcy również zostali przesłuchani przez policjantów. O ich dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny - dodają funkcjonariusze z KPP w Bełchatowie. 

Jak informują policjanci, sprawa ma charakter rozwojowy. 17 i 19-latek zostali objęci policyjnym dozorem. Mają również zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy bieda jest jednym z największych problemów w Polsce?
W Kiełpinie znaleziono ciała małżeństwa. 15-letni syn zatrzymany przez policje!
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE