Legiony - najdroższy film w historii polskiego kina. Co już wiemy?

i

Autor: fot./facebook.com/Marcin-Opiłowski/ Wojciech Kossak. Szarża pod Rokitną

Legiony - najdroższy film w historii polskiego kina. Co już wiemy?

2017-08-21 17:50

Legiony będą najdroższym polskim filmem wszech czasów jednak według specjalistów, jego budżet powinien być dwukrotnie większy niż do tej pory zakładano! Co jeszcze wiemy o powstającym dziele?

Legiony to produkcja historyczna opowiadająca o losach formacji wojskowej utworzonej przez Józefa Piłsudzkiego. Film ukaże wojsko polskie w czasach walki o niepodległość. Ambicję twórców odzwierciedla budżet - to aż 28 milionów złotych co czyni Legiony jedną z najdroższych produkcji w historii naszej kinematografii. Specjaliści z branży uważają jednak, że aby dobrze zrealizować scenariusz, film powinien kosztować 60 milionów. Mimo to obraz ma cechować rozmach. Słynną szarżę pod Rokitną, którą na jednym ze swoich obrazów utrwalił Wojciech Kossak, kręcono z udziałem ponad sześćdziesięciu koni i jeźdźców oraz stu statystów.

Być może o sukcesie nie przesądzą pieniądze lecz nazwisko reżysera. Jest nim Dariusz Gajewski, twórca tak uznanych dzieł jak Warszawa czy Obce niebo. W przedstawieniu jednego z najważniejszych momentów w polskiej historii pomoże mu plejada gwiazd. Wystąpią między innymi Antoni Pawlicki, Borys Szyc i Bartosz Gelner. W rolę Józka, głównego bohatera, wcieli się Sebastian Fabijański.

Kontrowersję mogą natomiast wzbudzić producent Maciej Pawlicki oraz scenarzysta Tomasz Łysiak. Obaj pracowali wcześniej przy filmie Smoleńsk. Pawlicki zapewnia jednak, że Legiony mają być rozrywką dla każdego niezależnie od przekonań politycznych. O tym czy tak faktycznie będzie, przekonamy się 5 października 2018 roku na kiedy to zaplanowano premierę.

Smoleńsk - Doda nie poszła na premierę filmu. Wybrała Pitbulla!

Autor: brak danych

Smoleńsk - przedpremierowy pokaz filmu odbył się 5 września. Zaproszenie na wydarzenie otrzymała Doda, co spotkało się z falą krytyki ze strony fanów. Co zrobiła wokalistka? Wyjaśniamy na ESKA.pl