Eska Cinema
 

Grzegorz Hyży - kim jest finalista X Factor 3? [VIDEO]

Grzegorz Hyży to jeden z trójki uczestników, którzy już w niedzielę 26 maja zawalczą o zwycięstwo w finale muzycznego talent show X Factor. Jego opiekunem został w programie Czesław Mozil - w którego drużynie znajduje się także Wojciech Ezzat.

Grzegorz ma 26 lat, urodził się w Gnieźnie, ale obecnie mieszka w Kołobrzegu. Jego żona Maja Hyży, z którą mają dwóch synków-bliźniaków, również weszła do półfinałów X Factor - jednak odpadła w przedostatnim odcinku, tuż przed finałem.

Grzegorz pochodzi z muzykalnej rodziny - w której znalazł się i dziadek akordeonista, i ciocia grająca na... dudach! Kandydat na gwiazdę śpiewać zaczął przypadkiem, i okazało się, że wychodzi mu to tak dobrze, że został zaproszony do zespołu BrytFunky. Po rozpadzie tej grupy, Grzegorz założył własną - Grzegorz Hyży & Band - z którą zagrał już blisko 60 koncertów, wykonując znane covery w małych klubach. Jest instruktorem capoeiry, którą ćwiczy już ponad 10 lat, jednak chciałby zarabiać na życie właśnie dzięki śpiewaniu. Inspirują go między innymi D’Angelo, Maxwell, Maroon 5, Jamie Cullum i Mietek Szcześniak.

Czy Grzegorz ma szansę wygrać X Factor? Dowiemy się już wkrótce, oglądając finałowy odcinek show w niedzielę, 26 maja o 20:05 na antenie TVN!

fot. mat. prasowe tvn

al

Video