Zielonogórscy medycy mają sprzęt do ozonowania karetek

2020-04-02 15:39
karetka
Autor: pixabay.com

Medycy z Zielonej Góry otrzymali sprzęt do ozonowania wnętrza karetek. Ozonowanie prawdopodobnie jest w stanie zabić koronawirusa.

Medycy używają tego sprzętu do dezynfekcji wnętrza karetki po przewiezieniu pacjenta z podejrzeniem koronawirusa. Dzięki temu medycy pozostają bezpieczni. 

Otrzymaliśmy urządzenie do ozonowania karetki. Używamy go do dezynfekcji ambulansu po różnych wyjazdach do pacjentów, u których podejrzewamy koronawirusa.

Mówi lekarz z pogotowia ratunkowego w Zielonej Górze Robert Górski. Ozon prawdopodobnie jest w stanie zniszczyć koronawirusa.

Co prawda nie ma 100% dowodów na to, że ozon jest skuteczny w zwalczaniu wirusa, ale coraz więcej badań potwierdza to, że właśnie koronawirus ulega zniszczeniu od odpowiedniego stężenia ozonu. Jest to jedna z kilku metod, które stosujemy do dezynfekcji karetek. 

dodaje lekarz. Medycy czyszczą pojazdy również tradycyjnymi metodami, np rozpylają we wnętrzach płyn do dezynfekcji. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE