Statuetka Recyklingowej Stolicy Polski

i

Autor: https://www.polskastolicarecyklingu.pl

Miasto

Zielona Góra z szansą na tytuł Polskiej Stolicy Recyklingu 2023?! Jak to zrobić?

Ochrona środowiska jest niezwykle ważna, o tym nie trzeba przypominać. Wiele instytucji w ostatnich latach zawraca szczególną uwagę nie tylko na segregację śmieci, ale także na wykorzystywanie niektórych przedmiotów ponownie. Z tego względu powstał konkurs na Polską Stolicę Recyklingu. Jak można ubiegać się o ten tytuł? Czy Zielona Góra ma spore szanse na wygraną?

Na czym polega recykling? Jak być bardziej eko?

Recykling to niezwykle ważny proces, który ma ogromny wpływ na naszą planetę i przyszłe pokolenia. Polega on na zbieraniu, przetwarzaniu i ponownym wykorzystywaniu materiałów, które pierwotnie zostały wyprodukowane i zużyte. Aby efektywnie wspierać recykling, każdy z nas może przyczynić się do tego procesu poprzez segregację odpadów, korzystanie z produktów oznaczonych jako recyklingowe, oraz aktywne uczestnictwo w lokalnych programach recyklingowych. Działając razem, możemy znacząco zmniejszyć negatywny wpływ naszej konsumpcji na planetę i przyczynić się do jej ochrony. W sieci nie brakuje grup o tej tematyce, gdzie społeczność dzieli się niepotrzebnymi produktami.

Recyklingowa Stolica Polski, czyli wyjątkowy konkurs w trosce o naszą planetę

Polska Stolica Recyklingu jest realizowana z projektami Elektryczne Śmieci i EKOzwroty. Główną ideą Programu jest edukacja ekologiczna społeczeństwa o prawidłowym postępowaniu ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (ZSEiE), a także funkcjonowaniu gospodarki obiegu zamkniętego - czytamy na stronie organizatorów akcji. Nagrodą główną jest 50 tys. złotych. 

W Bydgoszczy padł rekord Polski w grze na instrumentach z recyklingu!

Zielona Góra może stać się Recyklingową Stolicą Polski?

Główną ideą Programu jest praktyczna edukacja ekologiczna koncentrująca się wokół recyklingu elektrycznych śmieci oraz gospodarki obiegu zamkniętego. „Zadanie Miasta polega na promowaniu wśród swoich mieszkańców selektywnej zbiórki elektroodpadów. Mieszkańcy Zielonej Góry mają do dyspozycji 22 czerwone pojemniki, bezpłatną infolinię 572 102 102 oraz formularz, dzięki którym mogą oddać elektryczne śmieci szybko, łatwo i bezpiecznie, mając pewność, że trafią one do profesjonalnych zakładów przetwarzania MB Recycling i Maya Victory”. 

To jednak nie wszystko, za każde 1000 kilogramów elektroodpadów przekazanych do recyklingu, Miasto otrzyma jedno drzewo. Więcej informacji znajdziecie na temat akcji tutaj

Zobacz jak wygląda pierwszy sklep w Lubuskiem "Tak na Eko". Co można tam kupić?

Lubuskie. Przyporządkuj zabytek do miasta. Sprawdź się w prostym quzie. Prawdziwy Lubuszanin zdobędzie 10 punktów

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się Willa Emila Kollatschny’ego widoczna na zdjęciu?
Willa Emila Kollatschny’ego w Drezdenku