rak

i

Autor: pixabay.com

Zbierają na nowoczesny sprzęt, który wspomoże walkę o zdrowie chorych na raka

2021-02-22 7:51

Fundacja Chirurgii i Onkologii Polskiej im. Pawła Murawy zbiera na nowoczesny sprzęt HIPEC, który umożliwia skuteczną walkę z przerzutami nowotworowymi. Ma on trafić do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Pomóc może każdy, liczy się każda złotówka. Więcej w artykule.

Urządzenie HIPEC wspomoże leczenie ciężkich przypadków, pacjentów z przerzutami do jamy brzusznej. Fundacji CHOP udało się już zebrać połowę potrzebnej kwoty na zakup sprzętu. 

To urządzenie byłoby czwarte w Polsce, jednak w tym wariancie, który chcemy zakupić, czyli bardzo nowoczesnym, byłoby pierwsze w naszym kraju. Jest o co walczyć. 

Mówi Daniel Hrehorecki, prezes fundacji Chirurgii i Onkologii Polskiej im. Pawła Murawy. Urządzenie jest szczególnie przydatne przy operacjach u pacjentów, u których stwierdzono przerzuty do jamy brzusznej. 

Takie jak rak jajników, wątroby czy trzustki. W standardowym procesie leczenia, pacjenci są poddawani chemioterapii ogólnej i bywa ona często nieskuteczna. 

Dodaje Hrehorecki. Do tej pory fundacja zakupiła dwa nowoczesne sprzęty, które trafiły na zielonogórski oddział onkologiczny - nóż wodny oraz aparat do wizualizacji ukrwienia operowanych tkanek. Koszt urządzenia HIPEC to około 275 tys. zł, fundacji udało się zebrać ponad połowę tej kwoty. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Pierwszy raz na korcie | ESKA XD - Fit Vlog #3