Żary: Groźna przejażdżka furmanką! Dzieci podróżowały bez żadnego zabezpieczenia

2020-06-30 11:33 GE
Przewoził dzieci bez żadnego zabezpieczenia
Autor: KPP Żary Przewoził dzieci bez żadnego zabezpieczenia

Ta podróż mogła zakończyć się tragedią. Kierujący traktorem, do którego podczepiony był wóz, nie dość że przewoził pasażerów, w tym dzieci, bez żadnego zabezpieczenia, to jeszcze nie miał aktualnych badań technicznych pojazdu. Policjanci nie mieli wątpliwości, że o karze za to wykroczenie powinien rozstrzygać sąd.

Policjanci żarskiego ruchu drogowego w miniony piątek, 26 czerwca, na drodze krajowej nr 12 zauważyli ciągnik rolniczy z podpiętym wozem konnym. Ich uwagę przykuł fakt, że na wozie przebywała kobieta, która trzymała małe dziecko, a obok siedział kilkuletni chłopczyk.

- Przejażdżka taką furmanką nieprzystosowaną do przewozu osób, w przypadku gwałtownego hamowania, czy kolizji mogłaby skończyć się tragicznie - wyjaśnia kom. Aneta Berestecka, oficer prasowy KPP w Żarach.

Pijany kierowca nie potrafił zapanować nad swoim autem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Wóz nie posiadał żadnych świateł, ani kierunkowskazów. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego. Okazał się nim 63-letni mieszkaniec powiatu żarskiego. Traktor, którym się poruszał, nie posiadał ważnych badań technicznych, w związku z tym policjanci zatrzymali mężczyźnie dowód rejestracyjny. Za przewożenie osób na nieprzystosowanej do tego przyczepie, kierującemu ciągnikiem zatrzymano prawo jazdy. Policjanci w tym przypadku skierują również wniosek o ukaranie do sądu.