Zadźgał swojego psa i wyrzucił truchło w zarośla. 64-latek odpowie za śmierć zwierzęcia!

2021-08-24 13:30
Zadźgał swojego psa i wyrzucił truchło w zarośla. 64-latek odpowie za śmierć zwierzęcia!
Autor: Lubuska Policja

Policjanci ze Szprotawy (Lubuskie) zatrzymali mężczyznę, który zabił swojego psa, a następnie wyrzucił truchło w zarośla. 64-latek usłyszał zarzut uśmiercenia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem – poinformował we wtorek Arkadiusz Szlachetko z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu. Mężczyzna po przyjeździe policji tłumaczył się, że pies prawdopodobnie uciekł.

Zgłoszenie o tym, że z posesji znajdującej się w gminie Niegosławice słychać piszczenie psa policjanci otrzymali w niedzielę. Po dotarciu pod wskazany adres funkcjonariusze znaleźli ślady świadczące o tym, że zwierzęciu mogła zostać wyrządzona krzywda. Właściciel posesji na pytania dotyczące psa odpowiadał, że nie wie, gdzie jest, że chyba uciekł. Po sprawdzeniu najbliższego terenu, w zaroślach policjanci znaleźli jednak truchło zwierzęcia z ranami świadczącymi o tym, że zostało zabite za pomocą ostrego narzędzia.

CZYTAJ TAKŻE: Makabryczne odkrycie pod Lublinem. „Doznaliśmy szoku. Widok jak z filmów Hitchcocka”

64-latek odpowie za śmierć zwierzęcia!

64-letni właściciel psa został zatrzymany. Usłyszał zarzut uśmiercenia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Te przestępstwo z artykułu 35. Ustawy o ochronie zwierząt jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat pięciu.

- Nie ma i nie może być społecznej zgody na takie traktowanie zwierząt. Każdy, kto ma informacje bądź jest świadkiem znęcania się nad zwierzętami powinien poinformować odpowiednie służby, w tym policję. Reakcja lubuskich policjantów, którzy wielokrotnie wykazywali się empatią wobec zwierząt, będzie natychmiastowa – zaznaczył Szlachetko

Lublin: Samochód staranował 25-latka na hulajnodze
Sonda
Czy uważasz, ze kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają