Zadbaj o zwierzęta w Sylwestra

2020-12-31 8:15 Klaudia Pieszczyńska
sylwester
Autor: pixabay.com

Dla nas czas zabawy i radości, dla domowych oraz dzikich zwierząt czas niepokoju. W Sylwestra wiele psów, przestraszonych hukiem petard ucieka właścicielom. W tę noc można im podać środki uspokajające i zamknąć w wyciszonym pomieszczeniu, takim jak łazienka.

Sylwester to trudny czas dla zwierząt - zarówno domowych, jak i tych dzikich. Psom i kotom można pomóc, podając im środki uspokajające, a także zamykając w takich pomieszczeniach jak łazienka. Szczególną ostrożność należy zachować wychodząc dziś z psem na spacer. 

Pamiętajmy o tym, żeby zabezpieczyć zwierzaka przed wyjściem na spacer. Najlepiej, aby miał ubrane jednocześnie szelki i obrożę, a smycz powinna być przypięta do obu. 

Mówi Magdalena Zwolska z Inicjatywy dla Zwierząt. W Sylwestra można zapewnić bezpieczeństwo również dzikim zwierzętom, np. wpuszczając koty do swojej piwnicy.

Dzikie zwierzęta są w cięższej sytuacji. Tutaj jest taki problem, że nie podamy im żadnych środków uspokajających. Tego dnia wiele ptaków, a także inny dzikich zwierząt, po prostu traci życie. 

Dodaje Zwolska. Alternatywą dla tradycyjnych pokazów sztucznych ogni są te laserowe, które wybiera coraz więcej polskich miast.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sylwester w czasie pandemi [Sonda]