Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Nowy Rok

2020-12-30 8:31 Klaudia Pieszczyńska
lekarz
Autor: pixabay.com

Choroba nie wybiera i może nas dopaść również w dni wolne od pracy! W Nowy Rok kontakt z lekarzem rodzinnym będzie utrudniony. W razie nagłego zachorowania należy skontaktować się z dowolnym punktem nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Więcej w artykule.

Świętowanie Nowego Roku może pokrzyżować nam nagła choroba! Co zrobić w takiej sytuacji? Skontaktować się z dowolnym punktem nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

W razie nagłego zachorowania lub pogorszenia stanu zdrowia, możemy udać się po pomoc do dowolnego punktu Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej - niezależnie od tego, kto jest naszym lekarzem rodzinnym. 

Mówi Joanna Branicka, rzeczniczka NFZ w Zielonej Górze. Co ważne, przed bezpośrednim udaniem się na pogotowie, z powodu pandemii koronawirusa, najpierw należy skontaktować się z placówką telefonicznie.

W pierwszej kolejności kontaktujemy się z lekarzem telefonicznie. Po wstępnym wywiadzie udajemy się do placówki na konkretną godzinę. Wykaz wszystkich punktów w województwie lubuskim, znajduje się na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia. 

Dodaje Branicka. W Zielonej Górze taki punkt mieści się przy ulicy Chrobrego. 

Budowa szpitala tymczasowego w Białymstoku