W województwie lubuskim przybywa osób zarażonych koronawirusem [AUDIO + WIDEO]

2020-05-28 12:14
Laboratorium
Autor: pixabay.com

Skończyła się dobra passa w województwie lubuskim. Od kilku dni pojawiają się kolejne osoby zarażone koronawirusem. Na razie jest to 112-naście osób [stan na 10:00, 28.05]. W ostatnich dniach wirusa wykryto m.in. u pielęgniarki z Uniwersyteckiego Szpitala w Zielonej Górze czy u personelu medycznego w szpitalu psychiatrycznym w Ciborzu. Kolejne ognisko zachorowań wykryto w Gubinie.

W celu szybkiego pobrania próbek w Gubinie powstał punkt drive-thru. Wymazy pobrano od kilkuset osób. Wciąż czekamy na wyniki.

Od poniedziałku w Gubinie działa mobilny punkt poboru wymazów, w którym badamy pracowników  jednego z przedsiębiorstw. W poniedziałek pobrano 160-siąt wymazów, we wtorek ok. 180-sięciu. W tym momencie czekamy na wyniki badań

- mówi Aleksandra Chmielińska-Ciepły, rzeczniczka wojewody Lubuskiego. Na razie nie odnotowano dużego wzrostu chorych.

Na tę chwilę rzeczywiście ilość osób zakażonych nie rośnie w sposób zatrważający w naszym województwie. Także jesteśmy optymistycznie nastawieni do tych wyników. W zależności od tego ile osób będzie zakażonych w tej fabryce będziemy podejmować kolejne decyzje co do konieczności prewencyjnych badań

- dodaje Aleksandra Chmielińska-Ciepły. W województwie lubuskim koronawirusa wykryto u 112-stu osób. Większość chorych już wyzdrowiała. W całym kraju zaraziło się na razie 22 600 osób.

W Gubinie powstał mobilny punkt poboru wymazów - mówi Agnieszka Chmielińska-Ciepły, rzecznik wojewody lubuskiego
COŚ DOBREGO #21