W Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze powstanie nowy OiOM [AUDIO]

2020-07-30 9:15 Dorota Gut
Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze
Autor: Dorota Gut

W tym roku Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze przypomina plac budowy. Prowadzona jest m.in. termomodernizacja budynków, na ostatniej prostej jest też budowa Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Niedługo rozpoczną się prace nad nowym Klinicznym Oddziałem Anestezjologi i Intensywnej Terapii. Zmian doczeka się też okulistyka. Inwestycja będzie kosztowała ok. 27 mln. zł.

Większy standard leczenia i 17-naście zamiast 10-sięciu łóżek. W Zielonej Górze w Szpitalu Uniwersyteckim powstanie nowy OIOM i kliniczny oddział okulistyki. Przebudowa będzie kosztowała prawie 27 mln.

Zostanie on wybudowany w miejscu obecnego łącznika, między starą przedwojenną częścią lecznicy, a budynkiem powstałym jeszcze na początku lat 80. Ten łącznik zostanie po prostu wyburzony, a nowy budynek będzie miał kilka kondygnacji

- mówi Robert Kowalik z Biura Zarządu Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Do nowego budynku przeniesie się też okulistyka.

Przeniesie się tam też Kliniczny Oddział Okulistyki, który mieści się w kolejnym przedwojennym budynku, tym przy ul. Zyty. To oczywiście również wpłynie na poprawę leczenia i warunków pracy tak aby już spełniały standardy godne XXI w.

- dodaje Robert Kowalik. Pierwsze prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym roku. Z nowych oddziałów pacjenci będą mogli skorzystać dopiero pod koniec 2023 r.

Inwestycja wyniesie prawie 27 mln zł - mówi Robert Kowalik z biura zarządu Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze
Pierwsze podanie komórek CAR-T u dziecka w Polsce

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.