Jak bezpiecznie biwakować w lesie oraz co warto ze sobą zabrac na taki biwak!

2020-07-29 11:54 Mateusz Jamroz
biwak
Autor: pixabay.com

Wakacyjne wypoczynki jeszcze przed nami. Jedni lubią hotele a jeszcze inni bliski kontakt z dziką przyrodą. Jak przygotować się do biwaku? Co ze sobą zabrać i jak się zachowywać?

Piękna pogoda sprzyja wypoczynkowi blisko natury, w Zielonej Górze są tacy śmiałkowie, którzy decydują się na wypoczynek w lesie – czyli biwak.

To co jest najważniejsze to przygotowanie sobie takiego miejsca pod biwakowanie. Pewnie to będzie biwakowanie pod namiotem więc trzeba wybrać takie miejsce, które nie znajduje się w okolicy paśników, ani żadnej takiej rzeczy w około, której gromadzi się zwierzyna. To ważne dla nas, to powinno też być miejsce, które nie będzie na uboczu skarpy

Mówi Bartłomiej Walkowski z Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP. Ważne jest to, aby teren biwakowy był płaski, przy okazji pamiętajmy także aby nie używać otwartego ognia w lesie!

Ważne jest także żeby nie palić w lesie ognisk, jeśli planujemy ognisko to znajdźmy miejsce, które jest do tego przystosowane. Najlepiej skontaktować się z nadleśnictwem i zapytać o takie bezpieczne miejsce, można iść nawet dalej i zapytać nadleśnictwo o takie miejsce pod biwakowanie, wtedy będzie najbezpieczniej.

dodaje Bartłomiej. Jeśli wybieracie się na biwak warto zabrać ze sobą śpiwór, karimatę oraz bluzę i długie spodnie oraz coś przeciwko komarom i innym owadom.

Pierwszy pacjent wyleczony osoczem ozdrowieńca

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.