W marcu mieszkańcy będą mogli spotkać się z lekarzami w Urzędzie Marszałkowskim

2020-02-12 17:12
Ciśnieniomierz
Autor: pixabay.com

W połowie marca w Zielonej Górze będzie obchodzony Światowy Dzień Nerek. W Urzędzie Marszałkowskim nie zabraknie lekarzy, swoje stanowisko przygotuje także Narodowy Fundusz Zdrowia. Dla dzieci warsztaty poprowadzi Fundacja "Dr Clown". Tego dnia będzie miał miejsce również V Lubuski Zjazd Osób po Przeszczepie. Mieszkańcy będą mogli wymienić się swoimi doświadczeniami z choroby i sposobów leczenia.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Nerka po raz kolejny będzie obchodziło Światowy Dzień Nerek. Tym razem wydarzenie odbędzie się 15 marca. Tego dnia do Urzędu Marszałkowskiego przyjadą lekarze z Żar i Zielonej Góry. 

Będzie można porozmawiać o profilaktyce. Co robić, co jeść, co pić i jak biegać, jak uprawiać sport. Będzie też można dowiedzieć się jak o siebie dbać, żeby być zdrowym, sprawnym

- mówi Bogumiła Burda prezeska Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Nerka. Swoje stoisko przygotuje też oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Przy nim mieszkańcy będą mogli uzyskać więcej informacji na temat e-recept, które w tym roku stały się obowiązkowe.

Będą także pielęgniarki i będzie można zmierzyć ciśnienie. Będziemy także mogli dowiedzieć się jak zbadać mocz, co to jest mocznik i kreatynina. Dlaczego powinniśmy mieć w profilaktyce ogólnej badanie moczu po każdym naszym przeziębieniu 

- dodaje Bogumiła Burda prezeska Stowarzyszenia. Do urzędu Marszałkowskiego będzie można przyjść z dziećmi. Animacje dla nich zapewnią wolontariusze z Zielonogórskiego oddziału Fundacji "Dr Clown".

15 marca odbędzie się także 5 Lubuski Zjazd Osób po Przeszczepie. Tego dnia spotkają się osoby, które w ostatnich latach miały przeszczepiane różne organy nie tylko nerki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE