Żużel

Tak Zielona Góra żegna swoją legendę. Tłumy kibiców i wielkie gwiazdy na turnieju Protasiewicza

25 marca, w sobotę, przy W69 w Zielonej Górze odbyły się Mistrzostwa Piotra Protasiewicza. Nie zabrakło w tym wyjątkowym dniu kibiców, którzy licznie stawili się, by pożegnać legendę. Zapytaliśmy także Andrzeja Huszczę o wspomnienia związane z PePe. Poniżej znajdziecie relację z tego wydarzenia. Uchwyciliśmy także kibiców przy W69 na kilku zdjęciach.

Może nie jestem fanką żużla, ale o Piotrze Protasiewiczu słyszałam już będąc dzieckiem. Zresztą każdy zielonogórzanin o nim słyszał. Mijały lata, a ja nadal pamiętam, że przy W69 zbierały się tłumy, by oglądać mecze z jego udziałem. Ten czas już niestety minął. W sobotę, 25 marca wzięłam udział w Mistrzostwach Piotra Protasiewicza i pożegnałam go z innymi jak na prawdziwą zielonogórzankę przystało. Łza się w oku kręci, gdy widzi się tylu ludzi w jednym miejscu, a zebrali się dla legendy. Piotr Protasiewicz po raz ostatni był na torze podczas finału 1. Ligi w 2022 roku. Niemal zaledwie po roku wszyscy go razem żegnamy. Jak go wspominają kibice? 

Mistrzostwa Piotra Protasiewicza. Pożegnanie zielonogórskiej legendy

Tuż po godzinie 13:00 przy W69 zebrali się kibice, czekając na otworzenie wejść. Już wśród tłumów słychać było liczne emocje związane z Piotrem Protasiewiczem. Niektórzy czekali na gwiazdy, które wystąpią na torze, inni zaś komentowali obecną sytuację zatrudnienia Piotra Protasiewicza w zielonogórskim urzędzie miasta. 

Żaden jednak temat nie wywołał podziału. Wśród tłumu niejednokrotnie słyszałam "Będzie nam brakować PePe"; "Piękne były mecze z jego udziałem"; "Szybko nikt nie zastąpi Piotra Protasiewicza w Falubazie. To nasza legenda".

Każdy przyszedł tam dla jednego celu - pożegnać legendę. Koniecznie zobaczcie naszą galerię zdjęć z tego wydarzenia. Kibice nie zawiedli mimo łamiącej się od dwóch dni pogody. Kilka kropel spadło podczas turnieju, jednak nic nie przeszkodziło w dalszych zmaganiach.

Andrzej Huszcza o wspomnieniach związanych z Piotrem Protasiewiczem

Na trybunie zauważyłam Andrzeja Huszczę i zapytałam go o wspomnienia związane z Piotrem Protasiewiczem. Andrzej Huszcza wspomina ten czas z zadumą i szczęściem wypisanym na twarzy.

On był młodzieżowcem, gdy jechaliśmy na Mistrzostwa Polski par klubowych do Grudziądza. Wtedy ja byłem już takim starym doświadczonym zawodnikiem i musiałem z kimś jechać. A Piotrek już wtedy się bardzo dobrze rozwijał. Pojechaliśmy razem w trójkę ja, Piotr Protasiewicz i Artur Pawlak. Dzięki takiemu składowi zajęliśmy drugie miejsce. Piotrek wygrał bieg. Wszystko mile wspominam. A później już razem startowaliśmy przez tyle lat i był bardzo ambitny. I życzę mu tego, żeby dalej wszystko tak szło dobrze i w zdrowiu - powiedział dla naszego portalu Andrzej Huszcza, wychowanek Falubaz Zielona Góra. 

Mistrzostwa Piotra Protasiewicza. Obsada zawodów niczym Grand Prix. Kto wygrał turniej?

Podczas Mistrzostw Piotra Protasiewicza mogliśmy oglądać zmagania tych zawodników:

 • Luke Becker (Zielona Góra)
 • Krzysztof Buczkowski (Zielona Góra)
 • Patryk Dudek (Toruń)
 • Max Fricke (Grudziądz)
 • Jarosław Hampel (Lublin)
 • Niels Kristian Iversen (Łódź)
 • Maciej Janowski (Wrocław)
 • Rasmus Jensen (Zielona Góra)
 • Dominik Kubera (Lublin)
 • Jan Kvech (Rybnik)
 • Przemysław Pawlicki (Zielona Góra)
 • Paweł Przedpełski (Toruń)
 • Emil Sajfutdinov (Toruń)
 • Rohan Tungate (Zielona Góra)
 • Grzegorz Walasek (Ostrów Wlkp.)
 • Bartosz Zmarzlik (Lublin)

Mimo, że spotkanie miało charakter towarzyski wyłoniony został najlepszy zawodnik. Jarosław Hampel wygrał Mistrzostwa Piotra Protasiewicza, drugie miejsce zajął Emil Sajfutdinow, a trzecie Bartosz Zmarzlik.

Pytania z "Milionerów" za największą kasę! Wygrałbyś milion złotych? [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Co mieści Wielki Łuk Braterstwa w paryskiej dzielnicy La Defense, zwany dwudziestowieczną wersją Łuku Triumfalnego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE