Zielona Góra świeci się na święta

i

Autor: Facebook / prezydent Zielonej Góry Zielona Góra świeci się na święta

Świeć się z Energą: Zielona Góra ma szansę na tytuł Świetlnej Stolicy Polski! [SZCZEGÓŁY]

2020-12-21 6:48

Ruszyła XII edycja Świeć się z Energą. Wyjątkowego konkursu w którym każde z miast może zawalczyć o tytuł najpiękniej rozświetlonego miejsce w Polsce! Ale to nie wszystko, bo oprócz tak ważnego tytuły, do zwycięskich miast trafią także charytatywne nagrody o łącznej wartości 200 tysięcy złotych. Mieszkańcy Zielonej Góry, pora ruszyć do „walki” o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”.

Organizatorzy konkursu już od 12. lat udowadniają jak wielkie serce mają Polacy. Charytatywna pomoc w ramach „Świeć się z Energą” trafiła do dziesiątek placówek pomocowych oraz setek rodzin indywidualnych w całej Polsce, a całkowita kwota wsparcia przekroczyła w zeszłym roku 1 milion złotych. Podczas XI edycji charytatywnego plebiscytu tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” zdobyła Bielsko-Biała, a zaraz za nią uplasował się Zamość i Rzeszów. Czy tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” zostanie obroniony w tym roku? A może któreś z miast zaskoczy swoją wyjątkową iluminacją? Przekonajmy się.

Zgłoś swoje miasto!

Zasady zgłoszenia są naprawdę proste, wystarczy zrobić zdjęcie, które pokazuje magię świątecznych iluminacji i wysłać je poprzez formularz zgłoszeniowy. Jeśli zgłoszenie wysyła instytucja miejska zdjęcie lub zdjęcia wraz z krótkim opisem należy wysłać na adres: plebiscyt@se.pl. Natomiast, jeśli zgłoszenia dokonuje uczestnika Konkursu Fotograficznego „Świeć Się” to wystarczy dodać zdjęcie poprzez formularz zgłoszeniowy w kategorii Moje Miasto (poniżej więcej o konkursie). Śpieszcie się jednak, bo zgłoszenia do Plebiscytu można wysyłać do 7 stycznia 2021 roku włącznie. Więcej informacji znajdziecie na stronie >>tutaj<<.

Zielona Góra świeci się na święta

Święta Bożego Narodzenia to tradycyjnie czas przyozdabiania nie tylko naszych domów, ale także całych miast. W tym roku w Zielonej Górze pod tym względem jest naprawdę przepięknie. Przy ratuszu stanęła 12-metrowa, żywa choinka, a obok niej sanie świętego Mikołaja, które ciągnie renifer. Wszystko jest pięknie oświetlone. W mieście jest też kilka sztucznych choinek. Znajdują się one między innymi na placu Bohaterów. Świąteczne dekoracje pojawiły się też na drzewach przy ratuszu. Oświetlone lampkami zostały również latarnie uliczne, a także miejskie fontanny. Niedaleko pomnika Bachusa zamontowano dużą bombkę, a na budynku urzędu miasta przy ul. Podgórnej świecą ogromne ozdoby w kształcie płatków śniegu. Mieszkańcy są zachwyceni i bardzo chętnie wybierają się na wieczorne spacery, by podziwiać piękną iluminację w centrum miasta. 

Z województwa Lubuskiego do plebiscytu zostały już zgłoszone miejscowości takie jak Drezdenko, Sława czy Wschowa. 

Konkurs fotograficzny „Świeć się”

Na tym jednak świąteczny konkurs się nie kończy, bo Świeć się z Energą to nie tylko plebiscyt miast, ale również plebiscyt własnych możliwości i umiejętności. Czyli nic innego jak konkurs fotograficzny dla każdego! Wystarczy, na zrobionym przez siebie zdjęciu uchwycić atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, następnie wysłać je poprzez formularz przypisując zdjęcie do jednej z kategorii: Mój Dom, Moi Bliscy, Moje Miasto, Moja Ulubiona Szopka oraz Moja Iluminacja. A potem to już tylko zachęcać znajomych do głosowania na swoją pracę. Prawda, że proste? Pamiętajcie, że do wygrania aż 79 nagród o wartości ponad 30 000 złotych. Więcej informacji znajdziecie >>tutaj<<.

Czy pomoc trafi do potrzebujących z Twojego miasta?

Dzięki Świeć się z Energą do 16 miast z całej Polski trafia kilkadziesiąt urządzeń AGD o łącznej wartości 200.000zł! Lodówki, pralki otrzymają osoby i instytucje, które nie mogą pozwolić sobie na nowy sprzęt. Chcesz pomóc potrzebującym ze swojego miasta? 

Odwiedzaj Swiecsie.pl i regularnie głosuj. Powiedz o akcji znajomym i rodzinie. Wspieraj w ten sposób swojego faworyta, w walce o charytatywne nagrody, prymat w regionie i tytuł Świetlnej Stolicy Polski! Inicjatorem i wyłącznym sponsorem akcji jest Energa Grupa ORLEN.

Akcja Partnerska

Świeć się z Energą

i

Autor: Materiały prasowe
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE