Samorządy powinny przyjąć lokalne pakiety antykryzysowe

2020-04-22 11:12
firmy
Autor: pixabay.com

Lokalne samorządy powinny stworzyć i przyjąć lokalne pakiety antykryzysowe. Te powinny być skierowane do lokalnych przedsiębiorców, którzy najlepiej działają na gospodarkę w regionach.

Lokalni przedsiębiorcy znaleźli się w naprawdę dramatycznej sytuacji. Kryzys, który nas dotyka staje się coraz to większy, jednak mimo wszystko warto zastanowić się jak mu zaradzić.

Dziś stoimy w dobie kryzysu, dlatego uważam, że jako samorząd, jako miasto Zielona Góra powinniśmy w pierwszej kolejności przyjąć lokalny pakiet antykryzysowy dla naszych przedsiębiorców. 

Mówi radny Marcin Pabierwoski. Lokalny pakiet antykryzysowy miałby dotyczyć kilku kwestii np. zwolnienia z opłat za wynajmowane lokalu, czy zwolnienie z opłat podatkowych za lokal.

To musi być pakiet skonstruowany i dedykowany dla Zielonogórskich firm. Dzięki tym firmom miasto się rozwijało. Dlatego musi być sesja rady miasta, przewalutowanie budżetu i tak jak wspomniałem opracowanie lokalnego pakietu antykryzysowego dla przedsiębiorców. 

dodaje radny. Lokalne firmy, to serca większych miast, dzięki nim gospodarka pracuje poprawnie, a w dzisiejszej sytuacji wiele firm musi zwalniać swoich pracowników.