Samorządy powinny przyjąć lokalne pakiety antykryzysowe

2020-04-22 11:12
firmy
Autor: pixabay.com

Lokalne samorządy powinny stworzyć i przyjąć lokalne pakiety antykryzysowe. Te powinny być skierowane do lokalnych przedsiębiorców, którzy najlepiej działają na gospodarkę w regionach.

Lokalni przedsiębiorcy znaleźli się w naprawdę dramatycznej sytuacji. Kryzys, który nas dotyka staje się coraz to większy, jednak mimo wszystko warto zastanowić się jak mu zaradzić.

Dziś stoimy w dobie kryzysu, dlatego uważam, że jako samorząd, jako miasto Zielona Góra powinniśmy w pierwszej kolejności przyjąć lokalny pakiet antykryzysowy dla naszych przedsiębiorców. 

Mówi radny Marcin Pabierwoski. Lokalny pakiet antykryzysowy miałby dotyczyć kilku kwestii np. zwolnienia z opłat za wynajmowane lokalu, czy zwolnienie z opłat podatkowych za lokal.

To musi być pakiet skonstruowany i dedykowany dla Zielonogórskich firm. Dzięki tym firmom miasto się rozwijało. Dlatego musi być sesja rady miasta, przewalutowanie budżetu i tak jak wspomniałem opracowanie lokalnego pakietu antykryzysowego dla przedsiębiorców. 

dodaje radny. Lokalne firmy, to serca większych miast, dzięki nim gospodarka pracuje poprawnie, a w dzisiejszej sytuacji wiele firm musi zwalniać swoich pracowników. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE